Środa, 02 Kwietnia 2025

Mircze: EKO-wyróżnienie na forum w Lublinie

2014-09-25 12:11:13

Gmina Mircze i Miasto Lublin odebrały nagrody w Narodowym Konkursie Ekologicznym "Przyjaźni Środowisku", organizowanym przez Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych pod honorowym patronatem Prezydenta RP.

Spośród wszystkich nadesłanych wniosków najpierw komisja wybrała tak zwanych nominantów, a potem, w oparciu o audyty w wybranych samorządach, wyłoniła laureatów. Gmina Mircze została doceniona w podkategorii "Miasta Przyjazne Środowisku i Mieszkańcom".

W nagrodę otrzymała prestiżowy certyfikat, gratyfikację finansową i możliwość udziału w akcjach promocyjnych. - Pieniądze przeznaczymy na edukację ekologiczną, szczególnie wśród dzieci i młodzieży - zapowiada Lech Szopiński. Natomiast wśród działań promocyjnych, obejmujących m.in. Gminę Mircze, jest przygotowanie i emisja kilkuminutowego filmu na portalu onet.pl, a także udział w ogólnopolskiej wystawie zdjęć wielkoformatowych oraz w kongresie "Budujemy Polskę Przyjazną Mieszkańcom i Środowisku", podczas którego nastąpi podsumowanie konkursu połączone z wręczeniem specjalnych statuetek "Przyjaznych Środowisku". Obrady z udziałem honorowego patrona konkursu Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego są planowane na październik.


(fot. ecoforum.lublin.pl)

Informacje

Urząd Gminy Mircze
ul. Kryłowska 20
22-530 Mircze
tel 84 651 90 04
fax 84 651 90 15
www.mircze.pl
gmina@mircze.pl
© 2025 ias24.eu