Niedziela, 24 Marca 2019

Informacje

Urząd Gminy Mircze
ul. Kryłowska 20
22-530 Mircze
tel 84 651 90 04
fax 84 651 90 15
www.mircze.pl
gmina@mircze.pl
Newsletter

Mircze: EKO-wyróżnienie na forum w Lublinie

2014-09-25 12:11:13

Gmina Mircze i Miasto Lublin odebrały nagrody w Narodowym Konkursie Ekologicznym "Przyjaźni Środowisku", organizowanym przez Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych pod honorowym patronatem Prezydenta RP.

Okazją do wręczenia wyróżnień była konferencja ECOFORUM "Po pierwsze środowisko", która trwa od środy 24 września w Muzeum na Zamku w Lublinie.

Podczas spotkania wiceminister środowiska Janusz Ostapiuk wręczył nagrody wójtowi Lechowi Szopińskiemu i prezydentowi Krzysztofowi Żukowi.

Wójt Szopiński podkreśla, że Gmina Mircze prawdopodobnie jako jedyna w Polsce podjęła się samodzielnie budowy zakładu zagospodarowania odpadów. Powstający w Łaskowie obiekt o statusie instalacji regionalnej ma być gotowy za kilka tygodni. - Będą tutaj trafiać odpady nie tylko z naszej gminy, ale także powiatów biłgorajskiego, hrubieszowskiego i tomaszowskiego, a zatrudnienie w ZZO znajdzie około 30 osób - dodaje Lech Szopiński.

Głównym celem konkursu, który odbywa się od 14 lat, jest promowanie obywatelskich postaw proekologicznych oraz wdrażanie przyjaznych środowisku technologii. Jury oceniało zarówno innowacyjne projekty, dotyczące rozwiązań technicznych i inwestycji w ochronę środowiska, jak również przedsięwzięcia z zakresu edukacji ekologicznej inicjowanych przez samorządy, przedsiębiorstwa, placówki edukacyjne oraz organizacje pozarządowe.

© 2009-2019 ias24.eu.