Środa, 22 Stycznia 2020

Informacje

Urząd Gminy w Wojcieszkowie

tel 25 755 41 01
fax 25 755 41 01
www.wojcieszkow.pl
urzad_gminy@wojcieszkow.pl
Newsletter

Wojcieszków: Rodzinny festyn z Ramzesem i kawalerią

2019-05-24 17:37:02

Znawcy koni uważają, że był najlepszym - nie tylko w Polsce - reproduktorem półkrwi w okresie powojennym. Choć został uśpiony 53 lata temu jego potomkowie do dzisiaj zdobywają trofea na parkurach w wielu krajach. Pamięć Ramzesa, bo o nim mowa, chcą kultywować członkowie Towarzystwa Przyjaciół Wojcieszkowa, którzy w niedzielę 26 maja zapraszają na Rodzinny Festyn Historyczny.

Impreza pod hasłem "Konie w krainie Ramzesa" rozpocznie się w południe w parku w Wojcieszkowie i będzie połączona z 8. Memoriałem Kawaleryjskim o Szablę Majora Jaworskiego. Udział w zmaganiach zapowiedziało kilkunastu kawalerzystów z Roztoczańskiej Konnej Straży Ochrony Przyrody im. 25. Pułku Ułanów Wielkopolskich z Lublina, Konnej Straży Ochrony Przyrody i Tradycji w barwach 1. Pułku Strzelców Konnych oraz występujących w barwach 9. Pułku Ułanów Małopolskich, 22. Pułku Ułanów Podkarpackich, 10. Pułku Ułanów Litewskich i 2. Pułku Strzelców Konnych z Hrubieszowa.

- Zawody sprawności kawaleryjskiej będą się odbywać w konkursach skoków przez przeszkody Derby oraz konkursach władania lancą i władania szablą. Wśród zgłoszonych uczestników jest Artur Brzozowski, występujący w barwach 9. Pułku Ułanów Małopolskich z Zamościa i były kawaleryjski wicemistrz Polski, który jako jedyny wygrywał nasz memoriał trzy razy z rzędu w latrach 2013 - 2015 - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej współpomysłodawca memoriału i jej główny organizator Radosław Skowron. Pierwsze edycje odbywały się w Woli Osowińskiej, kolejna w Radzyniu Podlaskim, a przed rokiem - w Janowie Podlaskim w ramach obchodów 200-lecia miejscowej stadniny. Radosław Skowron nie wyklucza, że jeśli przeniesienie memoriału do Wojcieszkowa się uda, a publiczność dopisze, kolejnych lokalizacji nie będzie trzeba szukać.
1 2 3 4 Dalej

smokedsystem
© 2009-2020 ias24.eu.