Poniedzialek, 06 Lipca 2020

Informacje

Urząd Gminy w Wojcieszkowie

tel 25 755 41 01
fax 25 755 41 01
www.wojcieszkow.pl
urzad_gminy@wojcieszkow.pl
Newsletter

Wojcieszków: Czwarte spotkanie miłośników Sienkiewicza

2019-12-12 14:44:39

Zespół Szkół w Wojcieszkowie był w środę 11 grudnia gospodarzem czwartego Regionalnego Spotkania Miłośników Sienkiewicza. Z jego zaproszenia skorzystali uczniowie kilkunastu placówek z powiatu łukowskiego, którzy recytowali fragmenty utworów autora "Trylogii", śpiewali dla niego piosenki oraz wykazywali się wiedzą na temat życia i twórczości Sienkiewicza.

W konkursie recytatorskim "W hołdzie wielkiemu Polakowi" Najlepiej wypadła Wiktoria Celińska-Mysław ze Szkoły Podstawowej w Dębowicy, która deklamowała fragment "Bajki". Drugą nagrodę za recytację tekstu z powieści "W pustyni i w puszczy" otrzymała Wiktoria Cegiełka z SP w Radoryżu Smolanym, a trzecią, za "Latarnika", odebrała Izabela Skowron z SP w Wólce Domaszewskiej. Jury przyznało również dwa wyróżnienia dla Emilii Komorniak z SP w Wojcieszkowie za "Janko Muzykanta" i Justyny Machnio z SP w Burcu za fragment "Potopu".

Konkurs wokalny "Tę piosenkę dedykuję Henrykowi Sienkiewiczowi…" zdominowali artyści z gminy Wojcieszków. Wygrała Kinga Porębska z Wólki Domaszewskiej, drugie miejsce zajęła Roksana Ostrysz z Sarnowa, trzecie Gabriela Machnio z Wojcieszkowa, a jedyne wyróżnienie odebrał Artur Jacenciuk ze szkoły w miejscowości Jakusze.

smokedsystem
© 2009-2020 ias24.eu.