Poniedzialek, 06 Lipca 2020

Informacje

Urząd Gminy w Wojcieszkowie

tel 25 755 41 01
fax 25 755 41 01
www.wojcieszkow.pl
urzad_gminy@wojcieszkow.pl
Newsletter

Wojcieszków: Nabór młodzieży do projektu historycznego

2019-12-11 18:25:47

Gminna Biblioteka Publiczna w Wojcieszkowie ma nowy pomysł na kultywowanie lokalnej historii i tradycji. To projekt pod hasłem "Historyczna planszówka, Twoja łamigłówka", na który pozyskała pieniądze z Programu "Równać szanse".

Jego uczestnikami będzie młodzież w wieku od 13 do 19 lat, której zadaniem będzie przygotowanie gry planszowej, nawiązującej do historii gminy. - Zanim ona powstanie chcemy zmobilizować młodzież do poszukiwania informacji w różnych źródłach, także poprzez wywiady ze starszymi mieszkańcami, uczyć pracy w grupie i zdobywać umiejętności organizacyjne. Nie będziemy ich w niczym wyręczać, a jedynie kierować i podpowiadać. W ramach projektu odbędzie się m.in. wycieczka do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Lublinie. To młodzież ma opracować jej plan i przygotować ją także pod względem organizacyjnym, planując nie tylko zwiedzanie, ale również czas i miejsce na posiłek - mówi koordynator projektu Kamil Zbietka z GBP w Wojcieszkowie.

W planach są również spotkania z regionalistką oraz prezesem Lokalnej Grupy Działania "Razem ku lepszej przyszłości", która realizowała podobny projekt.

smokedsystem
© 2009-2020 ias24.eu.