Poniedzialek, 06 Lipca 2020

Informacje

Urząd Gminy w Wojcieszkowie

tel 25 755 41 01
fax 25 755 41 01
www.wojcieszkow.pl
urzad_gminy@wojcieszkow.pl
Newsletter

Wojcieszków: Komputerowy świat także dla seniorów

2019-11-03 15:54:44

Gminna Biblioteka Publiczna w Wojcieszkowie zakupi komputery dzięki wsparciu Instytutu Książki i szuka nowych pomysłów na ich wykorzystanie. Jednym z nich jest bezpłatna nauka podstaw obsługi komputera dla seniorów, przy czym to sami zainteresowani decydują czy są wśród "wcześniej urodzonych".

- Określenie może nie jest zbyt precyzyjne, bo nie stawiamy żadnych granic wiekowych. Praktyka pokazuje, że młodsi radzą sobie w wirtualnym świecie znakomicie albo mają mnóstwo możliwości, by zdobyć nowe umiejętności. W przypadku starszych osób oferta nie jest już tak bogata - tłumaczą autorzy pomysłu.

Dlatego zapraszają do skorzystania z propozycji biblioteki, która zamierza organizować takie zajęcia, jakie będą potrzeby zainteresowanych. Mają to być głównie spotkania indywidualne, ale może się zdarzyć, że obsługi poczty elektronicznej czy popularnych komunikatorów będzie się chciało nauczyć kilka osób. Takim grupom o podobnych potrzebach organizatorzy mogą zaproponować spotkania w szerszym gronie.

smokedsystem
© 2009-2020 ias24.eu.