Środa, 22 Stycznia 2020

Informacje

Urząd Gminy w Wojcieszkowie

tel 25 755 41 01
fax 25 755 41 01
www.wojcieszkow.pl
urzad_gminy@wojcieszkow.pl
Newsletter

Wojcieszków: Wstępne ankiety w/s OZE

2019-05-29 14:25:33

Mieszkańcy gminy Wojcieszków będą mogli skorzystać z unijnych dotacji na zakup i montaż instalacji, wykorzystujących odnawialne źródła energii. Nabór wniosków o przyznanie dofinansowania ma być ogłoszony w wakacje, ale zainteresowani skorzystaniem z tych pieniędzy mogą składać pierwsze dokumenty jeszcze tylko przez kilka dni.

Projekt będzie realizowany jeśli gmina otrzyma dotację. Zanim jednak przygotuje wniosek o przyznanie dofinansowania musi wiedzieć ilu mieszkańców chce skorzystać z tej oferty i jaki rodzaj instalacji chcieliby u siebie zamontować. Mogą to być kolektory słoneczne, czyli popularne solary, ogniwa fotowoltaiczne do produkcji energii elektrycznej, kotły na biomasę albo pompy ciepła.

Właściciele posesji, którzy są zainteresowani tą propozycją powinni wypełnić ankietę, która jest potrzebna do opracowania dokumentacji technicznej, a w dalszej kolejności będzie trzeba złożyć deklarację udziału w projekcie oraz podpisać umowę użyczenia nieruchomości na potrzeby realizacji inwestycji. Wszystkie wymienione dokumenty są niezbędne do złożenia wniosku o przyznanie dotacji.

smokedsystem
© 2009-2020 ias24.eu.