Czwartek, 20 Lutego 2020

Informacje

Urząd Gminy w Wojcieszkowie

tel 25 755 41 01
fax 25 755 41 01
www.wojcieszkow.pl
urzad_gminy@wojcieszkow.pl
Newsletter

Wojcieszków: Trzeci festiwal papieski w Wólce Domaszewskiej

2019-05-14 11:48:15

Wokaliści z czterech powiatów i dwóch województw zapowiedzieli udział w tegorocznym Festiwalu Pieśni Jana Pawła II, który organizuje Szkoła Podstawowa im. błogosławionego Jana Pawła II w Wólce Domaszewskiej w gminie Wojcieszków. Otwarte dla publiczności przesłuchania odbędą się w czwartek 16 maja o 9.00.

Będzie to już trzecia edycja imprezy, której towarzyszą słowa - "Wy jesteście przyszłością świata". - Początkowo miała to być propozycja dla placówek, które noszą imię polskiego papieża i razem z nami tworzą Diecezjalną Rodzinę Szkół Jana Pawła II. Ostatecznie jednak formuła festiwalu została rozszerzona także na inne szkoły. W tym roku spodziewamy się około 50 wykonawców, którzy będą prezentować ulubione pieśni papieża albo inne utwory o Janie Pawle II, w tym własne kompozycje, co w krótkiej historii naszej imprezy już się zdarzało - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej dyrektor SP w Wólce Domaszewskiej Andrzej Sobiech.

Przesłuchania odbywają się w dwóch kategoriach wiekowych, uczniów klas II - IV i V - VIII, przy czym każda szkoła może delegować na festiwal maksymalnie po 3 przedstawicieli do każdej grupy wiekowej.

smokedsystem
© 2009-2020 ias24.eu.