Czwartek, 05 Grudnia 2019

Informacje

Urząd Gminy w Wojcieszkowie

tel 25 755 41 01
fax 25 755 41 01
www.wojcieszkow.pl
urzad_gminy@wojcieszkow.pl
Newsletter

Wojcieszków: Nie frustracja tylko kultura i rehabilitacja

2019-08-13 09:38:26

Starsi mieszkańcy gminy Wojcieszków chcą być "na czasie", a przy tym sprawni i zdrowi. Nie chcą się czuć wykluczeni społecznie i technologicznie, dlatego chętnie odpowiedzieli na propozycję miejscowej biblioteki przystąpienia do projektu pod nazwą "Nie ulegaj frustracji, korzystaj z kultury i rehabilitacji".

- Rekrutacja chętnych odbyła się w błyskawicznym tempie. Pierwsze informacje rozeszły się przed weekendem, w niedzielę mówili o tym księża, a dzień później cała grupa była skompletowana. Mamy nawet kilka pozycji na liście rezerwowej, która cały czas jest otwarta, dlatego nowi chętni wciąż mogą się do nas zgłaszać - deklaruje dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Wojcieszkowie Alicja Porębska.

W projekcie dofinansowanym przez Fundację BGK weźmie udział 15 osób aktywnych zawodowo, w tym kobiety w wieku do 60 lat i starsi o 5 lat mężczyźni. Autorzy pomysłu zaplanowali dla nich zajęcia rehabilitacyjne i fizjoterapeutyczne, wyjazd do kina w Siedlcach oraz wycieczkę do Nałęczowa i Kazimierza Dolnego. Zajęcia będą się odbywać w świetlicy wiejskiej w Wojcieszkowie od września. Także na wrzesień jest planowany wyjazd do kina, a jeszcze w sierpniu w ramach projektu w miejscowym parku będzie czynne "Kino letnie pod chmurką". Seanse będą otwarte również dla tych kinomanów, którzy nie wezmą udziału w projekcie.

Wszystkie pomysły maja być zrealizowane do końca października tego roku, a pieniądze na ten cel będą pochodzić w całości z Fundacji BGK.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie: www.wojcieszkow.naszabiblioteka.com.


(fot. GBP w Wojcieszkowie)

smokedsystem
© 2009-2019 ias24.eu.