Czwartek, 22 Kwietnia 2021

Informacje

Urząd Gminy w Wojcieszkowie

tel 25 755 41 01
fax 25 755 41 01
www.wojcieszkow.pl
urzad_gminy@wojcieszkow.pl
Newsletter

Wojcieszków: Gaz z sieci? To jest możliwe!

2019-05-09 08:19:52

Gmina Wojcieszków kończy przyjmowanie deklaracji od mieszkańców, którzy są zainteresowani podłączeniem do sieci gazowej. Inwestycja, proponowana przez Polską Spółkę Gazownictwa, nie jest pewna, ale jej realizacja w dużym stopniu zależy od właścicieli posesji.

Na razie najbardziej popularną formą korzystania z gazu w gminie jest tradycyjna butla, a do ogrzewania domów ich właściciele najczęściej używają węgla i drewna.

Podłączenie do sieci gazowej daje zdecydowanie większe możliwości wykorzystania tego surowca, choć nie będzie to sieć w tradycyjnym rozumieniu lecz tak zwana sieć wyspowa - podkreśla inspektor do spraw inwestycji w Urzędzie Gminy w Wojcieszkowie Marcin Kurek:


Pobierz

PSG buduje sieć dystrybucyjną do granicy działki, a to jej właściciel musi zadbać o projekt instalacji, doprowadzenie gazu do budynku i zakup kotła oraz uregulować stałą opłatę za podłączenie.

Wójt gminy Wojcieszków Agnieszka Cieślak ma nadzieję, że wśród mieszkańców znajdzie się odpowiednia liczba chętnych, która przekona PSG do realizacji inwestycji.

Chętni powinni się zgłosić do urzędu, by wypełnić i złożyć odpowiednie dokumenty. Trzeba to zrobić najpóźniej do piątku 10 maja, a szczegółowe informacje w tej sprawie można uzyskać w pokoju numer 16.


(fot. pixabay.com)

smokedsystem
© 2009-2021 ias24.eu.