Sobota, 17 Marca 2018
Informacje

Urząd Gminy Tomaszów Lubelski
​ul. ​29 Listopada 9
22-600 Tomaszów Lubelski
tel 84​ ​664​ ​30​ ​85
fax 84 664​ ​38​ ​73
​www.tomaszowlubelski.pl
sekretariat@tomaszowlubelski.pl
Newsletter

Tomaszów Lubelski: Radni o płatnościach i tańszej energii

2017-09-01 16:51:23

Urząd Gminy Tomaszów Lubelski dołącza do instytucji, które będą przyjmować płatności kartami płatniczymi i to bez prowizji. Podczas sesji w piątek 1 września radni przyjęli uchwałę, która pozwala formalnie na wprowadzenie takich udogodnień.

- Mamy już terminal i inny niezbędny sprzęt do dokonywania płatności. Za pomocą karty będzie można regulować wszelkie opłaty urzędow, w tym podatki - zapowiada w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową wójt Marzena Czubaj-Gancarz.

Podczas piątkowej sesji rada gminy zgodziła się również na przystąpienie do Tomaszowskiego Klastra Energii. To wspólna inicjatywa samorządów, instytucji i firm, związanych z branżą energetyczną, w tym producentów energii, korzystających ze źródeł odnawialnych. - Takie firmy w naszej okolicy już są, a działając wspólnie będziemy mogli, na przykład uzyskać niższe ceny energii. W dalszej perspektywie będzie możliwe także pozyskiwanie środków zewnętrznych na rozwój OZE - mówi Marzena Czubaj-Gancarz.

W projekt mają być zaangażowane także inne samorządy i podmioty z powiatu tomaszowskiego, który może się pochwalić trzecim miejscem w Ogólnopolskim Rankingu Energii Odnawialnej Związku Powiatów Polskich.

Szczegółowymi rozwiązaniami będzie się zajmować specjalny zespół, złożony z przedstawicieli partnerów projektu, który ma być wybrany w przyszłym tygodniu.


(fot. pixabay.com)

© 2009-2018 ias24.eu.