Piątek, 30 Października 2020

Informacje

Urząd Gminy Tomaszów Lubelski
​ul. ​29 Listopada 9
22-600 Tomaszów Lubelski
tel 84​ ​664​ ​30​ ​85
fax 84 664​ ​38​ ​73
​www.tomaszowlubelski.pl
sekretariat@tomaszowlubelski.pl
Newsletter

Gmina Tomaszów Lubelski: LPR przyjęty - będą wnioski o dotacje

2017-10-24 09:49:36

Gmina Tomaszów Lubelski ma Lokalny Program Rewitalizacji. Dokument, który rada przyjęła w poniedziałek 23 października, jest potrzebny m.in. po to, by gmina mogła się starać o dotacje na realizację zawartych w nim pomysłów.

Pierwszym z nich będzie propozycja rewitalizacji Białej Góry w Justynówce i Majdanie Górnym, gdzie jeszcze kilka lat temu działał wyciąg narciarski. - Od pewnego czasu teren nie jest wykorzystywany, a znajdujące się w tym miejscu urządzenia są dewastowane. Chcemy odbudować nie tylko stok, ale również zadbać o zaplecze. Jego ważnym elementem będzie całoroczna świetlica, która ma pełnić funkcję centrum integracji społecznej - zapowiada w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową sekretarz gminy Tomaszów Lubelski Waldemar Miller. Pieniądze na ten cel samorząd chce pozyskać z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, skąd może otrzymać do 85 procent kosztów netto. Wniosek o przyznanie dofinansowania ma być gotowy w najbliższych dniach i musi być złożony do 13 listopada.

Przyjęty program rewitalizacji obejmuje łącznie 8 sołectw. Oprócz Justynówki i Majdanu Górnego są to Górno, Klekacz, Majdanek, Ruda Żelazna, Sabaudia i Wieprzowe Jezioro. Poza rewitalizacją Białej Góry w planach jest jeszcze m.in.: przebudowa świetlicy w Rudzie Żelaznej i starej szkoły w Sabaudii oraz rewitalizacja terenów poprzemysłowych w Sabaudii i dawnego zakładu mięsnego w Majdanku. Wnioski o przyznanie dotacji na kolejne przedsięwzięcia będą składane w następnych naborach.


(fot. pixabay.com)

smokedsystem
© 2009-2020 ias24.eu.