Piątek, 30 Października 2020

Informacje

Urząd Gminy Tomaszów Lubelski
​ul. ​29 Listopada 9
22-600 Tomaszów Lubelski
tel 84​ ​664​ ​30​ ​85
fax 84 664​ ​38​ ​73
​www.tomaszowlubelski.pl
sekretariat@tomaszowlubelski.pl
Newsletter

Gmina Tomaszów Lubelski: Młodzi plastycy się popisali

2017-10-04 06:48:35

Konkurs plastyczny "EKOlogicznie - Patriotycznie" dla uczniów szkół podstawowych z gminy Tomaszów Lubelski rozstrzygnięty. Jury już oceniło ich prace, a uroczyste podsumowanie odbędzie się w czwartek 5 października w szkole w Podhorcach.

Młodzi plastycy zgłosili 71 propozycji, które były oceniane w dwóch kategoriach uczniów klas I - III i IV - VII, a nagrody ufundowała posłanka Agata Borowiec. W obydwu grupach członkowie jury przyznali po 3 nagrody i po 1 wyróżnieniu. Dodatkowe 3 nagrody i 1 wyróżnienie przyznała wójt gminy Tomaszów Lubelski Marzena Czubaj-Gancarz. Wszystkie dzieła dotyczą problemów racjonalnego gospodarowania energią, promocji odnawialnych źródeł energii oraz właściwych postaw wobec środowiska i jego ochrony, a ich autorzy odbiorą trofea podczas czwartkowego podsumowania konkursu.

Autorami prac są uczniowie wszystkich szkół podstawowych z gminy Tomaszów Lubelski, którzy wykonali je różnymi technikami. - Są propozycje malowane farbami i rysunki, ale większość to kolaże, wykonane na przykład z włóczki, liści czy patyczków. Jeśli chodzi o tematykę to najwięcej jest wiatraków - podsumowuje instruktorka plastyki Gminnego Ośrodka Kultury w Podhorcach Małgorzata Kochańska. Oprócz niej konkursowe propozycje oceniali nauczycielka plastyki w Szkole Podstawowej w Podhorcach Marta Kot oraz emerytowany nauczyciel plastyki i grafik Ryszard Bednarz.

Wręczeniu nagród, wśród których są zwiedzanie Sejmu i Muzeum Powstania Warszawskiego, tablety i gadżety elektroniczne, będzie połączone z pokonkursową wystawą dzieł młodych plastyków. Potem będą one prezentowane także w GOK w Podhorcach i Wiejskim Domu Kultury w Majdanie Górnym.

Konkurs zorganizowali posłanka Agata Borowiec, wójt Marzena Czubaj-Gancarz, Centrum Wiedzy, Innowacji i Rozwoju oraz GOK w Podhorcach.


(fot. arch. UG Tomaszów Lubelski)

smokedsystem
© 2009-2020 ias24.eu.