Sobota, 15 Grudnia 2018

Informacje

Urząd Gminy Tomaszów Lubelski
​ul. ​29 Listopada 9
22-600 Tomaszów Lubelski
tel 84​ ​664​ ​30​ ​85
fax 84 664​ ​38​ ​73
​www.tomaszowlubelski.pl
sekretariat@tomaszowlubelski.pl
Newsletter

Gmina Tomaszów Lubelski: Nowy przetarg na odbiór odpadów

2017-11-14 11:51:50

Gmina Tomaszów Lubelski kończy przyjmowanie ofert od firm, które od Nowego Roku chcą się zająć odbiorem i zagospodarowaniem odpadów komunalnych. Obecna umowa wygasa z końcem grudnia, a zainteresowani wykonywaniem tych usług w 2018 roku mają czas na złożenie propozycji do najbliższego czwartku.

Chociaż to pierwszy przetarg na odbiór i zagospodarowaniem odpadów po wejściu w życie nowych, bardziej rygorystycznych przepisów dotyczących segregacji śmieci w gminie Tomaszów Lubelski, poważniejszych zmian nie będzie. - Nasi mieszkańcy od lat dzielą odpady na szkło, metal, tworzywa sztuczne i papier. Nowością będzie teraz dodatkowy worek na odpady biodegradowalne, które do tej pory właściciele nieruchomości na terenach wiejskich wykorzystywali we własnym zakresie - mówi sekretarz gminy Waldemar Miller.

Tak jak obecnie nowa umowa będzie obowiązywać przez rok, a firmy, które są zainteresowane wykonywaniem tych usług mogą składać oferty do 16 listopada.

Dzień wcześniej, czyli w środę 15 listopada upływa termin wnoszenia opłat za odbiór i zagospodarowanie odpadów. Pieniądze za ostatni kwartał w tym roku można wpłacać w kasie urzędu gminy, na indywidualne konto lub u sołtysów. Termin wnoszenia opłat jest taki sam jak w przypadku podatków rolnego czy od nieruchomości. Opłaty śmieciowe w gminie Tomaszów Lubelski są naliczane od liczby mieszkańców w danym gospodarstwie domowym. W gospodarstwie jednoosobowym stawka wynosi 10 złotych, w przypadku gospodarstw 2- i 3-osobowych - 20 złotych, a dla 4 i większej liczby osób - 25 złotych. Wszystkie dotyczą odpadów posegregowanych, natomiast jeśli ktoś oddaje śmieci niesegregowane, opłaty są dwukrotnie wyższe.


(fot. sxc.hu)

© 2009-2018 ias24.eu.