Sobota, 21 Kwietnia 2018
Informacje

Urząd Gminy Tomaszów Lubelski
​ul. ​29 Listopada 9
22-600 Tomaszów Lubelski
tel 84​ ​664​ ​30​ ​85
fax 84 664​ ​38​ ​73
​www.tomaszowlubelski.pl
sekretariat@tomaszowlubelski.pl
Newsletter

Gmina Tomaszów Lubelski: Program rewitalizacji do konsultacji

2017-05-18 10:31:26

Mieszkańcy gminy Tomaszów Lubelski mogą mieć swój udział w opracowaniu "Lokalnego programu rewitalizacji".

Wstępna wersja dokumentu, który jest potrzebny, by w przyszłości samorząd mógł się starać o pieniądze na realizację konkretnych pomysłów na ożywienie gminy już jest, ale jego autorzy chcą poznać opinie najbardziej zainteresowanych. Będzie je można przekazać podczas konsultacji w piątek 19 maja o 13.00 w sali konferencyjnej urzędu gminy.

Program powstaje w oparciu o diagnozę na temat problemów społecznych i gospodarczych oraz innych barier, hamujących rozwój gminy. - W programie rewitalizacji mogą się znaleźć tylko te obszary, które spełniają określone warunki. W naszej gminie wstępnie zostało wyselekcjonowanych kilkanaście miejscowości, najbardziej wsparcia wymaga osiem, ale lista nie jest jeszcze ostateczna, może się zmienić choćby po piątkowych konsultacjach - zapowiada w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową wójt gminy Tomaszów Lubelski Marzena Czubaj-Gancarz. Wspomniane miejscowości to: Klekacz, Justynówka, Górno, Sabaudia, Majdan Górny, Ruda Żelazna, Majdanek i Wieprzowe Jezioro.

W Lokalnym Programie Rewitalizacji Gminy Tomaszów Lubelski mają się znaleźć pomysły na ożywienie tak zwanych obszarów zdegradowanych. Mają w tym pomóc inwestycje, inicjatywy społeczne, kulturalne czy sportowo-rekreacyjne. Jeśli zostaną one zapisane w programie to w przyszłości pieniądze na ich realizację będzie można pozyskać z Unii Europejskiej.


(fot. UG Tomaszów Lubelski)

© 2009-2018 ias24.eu.