Piątek, 22 Czerwca 2018
Informacje

Urząd Gminy Tomaszów Lubelski
​ul. ​29 Listopada 9
22-600 Tomaszów Lubelski
tel 84​ ​664​ ​30​ ​85
fax 84 664​ ​38​ ​73
​www.tomaszowlubelski.pl
sekretariat@tomaszowlubelski.pl
Newsletter

Gmina Tomaszów Lubelski: "Jak to dawniej bywało..."

2017-08-04 07:24:24

O lokalnych tradycjach i zwyczajach warto pamiętać, a tego jak kiedyś spędzano wolny czas albo co się jadło nie zawsze można się nauczyć z pisanych źródeł.

Pomocą służą starsi i doświadczeni ludzie. Z ich wiedzy będą korzystać młodzi mieszkańcy Łaszczówki w gminie Tomaszów Lubelski, którzy wezmą udział w projekcie "Jak to dawniej bywało...", na który Gminny Ośrodek Kultury w Podhorcach pozyskał środki w konkursie "Młodzi LUBią Kulturę: Lubelska sieć edukacji kulturalnej".

Wybór Zespołu Szkół Publicznych w Łaszczówce na partnera projektu nie był przypadkowy. To miejscowość z dużą liczbą nowych mieszkańców, którzy na co dzień pracują w mieście, ale postanowili zamieszkać na wsi. - Chcemy zaangażować takie rodziny w realizację projektu, by na przykład nauczyć ich lokalnych tańców i przyśpiewek albo pokazać jak się kisi kapustę, gotuje miejscowe potrawy czy jak się piecze i jak smakuje chleb z tradycyjnego pieca. Dzieci będą się mogły o tym przekonać na warsztatach, które będą się odbywać we wrześniu i październiku, a dorosłych już teraz zapraszamy na piknik, podsumowujący wszystkie działania - mówi dyrektor GOK w Podhorcach Kinga Łuczak. Jej zdaniem będzie to dobra okazja, by ułatwić aklimatyzację nowym mieszkańcom Łaszczówki, a przy okazji wykorzystać wiedzę i doświadczenie tych, którzy mieszkają w tej miejscowości często od kilku pokoleń. W prowadzenie niektórych zajęć będą bowiem zaangażowane m.in. członkinie miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich "Sąsiadeczki".

© 2009-2018 ias24.eu.