Piątek, 23 Marca 2018
Informacje

Urząd Gminy Tomaszów Lubelski
​ul. ​29 Listopada 9
22-600 Tomaszów Lubelski
tel 84​ ​664​ ​30​ ​85
fax 84 664​ ​38​ ​73
​www.tomaszowlubelski.pl
sekretariat@tomaszowlubelski.pl
Newsletter

Gmina Tomaszów Lubelski: Gotowanie dla najmłodszych

2017-08-12 17:39:30

Polacy coraz częściej zwracają większą uwagę na to co i jak jedzą. Zasad właściwego żywienia warto uczyć od najmłodszych lat, a przy okazji można kultywować lokalne tradycje kulinarne i ciekawie spędzać czas.

Biorąc pod uwagę te i wiele innych argumentów Koło Gospodyń Wiejskich "Macierzanki" z Rogóźna w gminie Tomaszów Lubelski postanowiło zorganizować warsztaty kulinarne, a pieniądze na ten cel pozyskać z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Pomysł okazał się trafiony, ponieważ z rekrutacją uczestników nie było najmniejszych problemów. Ostatecznie w zajęciach, które będą się odbywać w Rogóźnie i Majdanku, weźmie udział 30 dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 14 lat, nie tylko z tych miejscowości, ale również okolicznych wsi. Podczas czterech trzygodzinnych spotkań wszyscy będą się uczyć przygotowywania tradycyjnych potraw i wypieku pizzy, a na pierwszych zajęciach spotkają się z dietetykiem. Warsztaty tradycyjnej kuchni poprowadzą same "Macierzanki" wspierane przez instruktorki spoza koła, które będą uczyć, m.in. przyrządzania pasty jajecznej, pierożków, kanapek z fantazją, prostych deserów czy kolorowych ciasteczek. - Pojawienie się w programie warsztatów zdecydowanie mniej tradycyjnej pizzy i rozmowy z dietetykiem nie jest przypadkowe. Szczególnie wśród młodych ludzi trudno bowiem znaleźć kogoś kto nie lubi pizzy, a problemy z otyłością i popularność posiłków typu fast food też są powszechnie znane - wyjaśnia Monika Kołtun z KGW "Macierzanki", która jest autorką projektu pod nazwą "Mały Okrasa".

Jako pierwsi 18 sierpnia do pracy w świetlicy wiejskiej przystąpią mali kucharze w Rogóźnie, a zajęcia w Majdanku rozpoczną się tydzień później.

Projekt "Mały Okrasa" jest dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, realizowanego przez Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej we współpracy z Biłgorajską Agencją Rozwoju Regionalnego, Gminą Zwierzyniec i firmą "Apis".


(fot. organizatorzy)

© 2009-2018 ias24.eu.