Czwartek, 06 Sierpnia 2020

Informacje

Urząd Gminy Tomaszów Lubelski
​ul. ​29 Listopada 9
22-600 Tomaszów Lubelski
tel 84​ ​664​ ​30​ ​85
fax 84 664​ ​38​ ​73
​www.tomaszowlubelski.pl
sekretariat@tomaszowlubelski.pl
Newsletter

Gmina Tomaszów Lubelski: Bezpieczeństwo bez granic

2017-02-04 13:21:54

Bezpieczeństwo ludzi i mienia nie ma granic. Dlatego samorządy z powiatu tomaszowskiego oraz z Białorusi i Ukrainy chcą razem zadbać o doposażenie jednostek OSP i podnoszenie umiejętności strażaków, by mogli szybko i skutecznie reagować na zagrożenia.

Pieniądze na ten cel zamierzają pozyskać z Programu Współpracy Transgranicznej Polska - Białoruś - Ukraina, a liderem wspólnego projektu jest Gmina Tomaszów Lubelski.

O dotacje z tego źródła starają się wnioskodawcy z Polski, którzy mają co najmniej jednego zagranicznego partnera. Projekt, którego liderem jest Gmina Tomaszów Lubelski, zakłada współpracę wszystkich trzech krajów, co zwiększa szanse na przyznanie dofinansowania. W sumie w realizacji różnych pomysłów chce uczestniczyć aż 18 partnerów. - Oprócz gmin z powiatu tomaszowskiego są to Rejon Sokalski, miasto Czerwonograd i Rejon Żółkiewski na Ukrainie oraz Rejon Żabinkowski w Obwodzie Brzeskim na Białorusi - wylicza sekretarz Gminy Tomaszów Lubelski Waldemar Miller:


Pobierz

Zakup samochodów to jeden z kilku elementów całego projektu - podkreśla Waldemar Miller:


Pobierz

Z tego samego programu samorządy z Polski, Białorusi i Ukrainy ubiegają się także o pieniądze na kolejny projekt, nazywany przez nich historycznym:


Pobierz

Decyzje o podziale środków z Programu Współpracy Transgranicznej Polska - Białoruś - Ukraina mają być znane do końca roku. Autorzy obydwu projektów liczą, że będą to dla nich decyzje pozytywne i przypominają, iż warunki dofinansowania są bardzo atrakcyjne. Na realizację swoich pomysłów mogą bowiem otrzymać do 90 procent kosztów, a wartość kosztorysowa tylko projektu, którego liderem jest Gmina Tomaszów Lubelski sięga 2,5 miliona euro, czyli maksymalnej kwoty, o którą można się ubiegać w tym programie.


(fot. sxc.hu)

smokedsystem
© 2009-2020 ias24.eu.