Niedziela, 26 Maja 2019

Informacje

Gmina Wiśniew
ul. Siedlecka 13
08 - 112 Wiśniew
tel 25 641 73 13
fax 25 740 55 62
www.wisniew.pl
ug@wisniew.pl
Newsletter

Wiśniew: Biblioteka w internecie

2016-10-23 15:27:35

Gminna Biblioteka Publiczna w Wiśniewie wprowadza rozwiązania, które w przyszłości ułatwią wypożyczanie książek przez internet. Na razie tworzy elektroniczną bazę, w której już teraz czytelnicy mogą sprawdzić jakie są zasoby miejscowej książnicy.

Docelowo bez wychodzenia z domu będzie można sprawdzić czy konkretna książka jest w zasobach biblioteki i czy w danym momencie można ją wypożyczyć. - Spośród około 12 tysięcy woluminów większość ma już naklejone kody kreskowe, a około 96 procent zostało wprowadzonych do elektronicznego katalogu, który jest dostępny na stronie internetowej. Dostępność konkretnych pozycji trzeba jednak nadal sprawdzać telefonicznie, albo osobiście, ale pracujemy nad tym, by wprowadzić kolejne rozwiązania, które spowodują, że nasi goście będą obsługiwani szybciej, a bibliotekarze będą mogli poświęcić zaoszczędzony czas na inne zadania - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej kierownik GBP w Wiśniewie Barbara Chojecka.

Wspomniane pomysły zostaną zrealizowane dzięki przystąpieniu placówki do elektronicznego, zintegrowanego systemu bibliotecznego "Mak+", stworzonego i systematycznie modyfikowanego przez Instytut Książki.

Przed miejscowymi bibliotekarzami jeszcze sporo pracy, ale mają nadzieję, że kolejne usługi będą wprowadzone od stycznia 2017 roku.


(fot. arch. GBP w Wiśniewie)

smokedsystem
© 2009-2019 ias24.eu.