Zgodnie z wieloletnią tradycją mieszkańcy Rejowca Fabrycznego i goście spotkają się na wspólnym kolędowaniu przy ognisku. Burmistrz miasta, miejscowy ośrodek kultury i szkoła podstawowa zapraszają w piątek 3 stycznia o 17.00 na plac przy urzędzie miasta. Będzie to dwunaste takie spotkanie w Rejowcu Fabrycznym.
Występy poprzedzą życzenia od burmistrza Stanisława Bodysa. W części artystycznej w tym roku kolędy i pastorałki będą wykonywać - grupa "Swojska Nuta", działająca przy Miejskim Ośrodku Kultury "Dworek" w Rejowcu Fabrycznym, uczniowie miejscowej szkoły podstawowej oraz nowy zespół wokalno-instrumentalny. Ta ostatnia grupa, prowadzona przez Marka Pukasa, rozpoczęła próby w "Dworku" zaledwie kilka tygodni temu, a w piątkowy wieczór po raz pierwszy zaprezentuje się szerszej publiczności.
Organizatorzy mają nadzieję, że goście spotkania włączą się w śpiewanie kolęd, których teksty będą wyświetlane na dużym monitorze.
Organizatorzy mają nadzieję, że goście spotkania włączą się w śpiewanie kolęd, których teksty będą wyświetlane na dużym monitorze.