Środa, 23 Maja 2018
Informacje

Urząd Miasta w Rejowcu Fabrycznym
ul.Lubelska 16
22-170 Rejowiec Fabryczny
tel 82 566-32-77
fax 82 566-47-28
www.rejowiec.pl
info@rejowiec.pl
Newsletter

Rejowiec Fabryczny: Z policjantami o bezpieczeństwie

2018-01-23 19:57:53

To była ciekawa, ważna i potrzebna młodym ludziom lekcja. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji z Chełma odwiedzili we wtorek 23 stycznia uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Publicznego w Rejowcu Fabrycznym.

Młodsza aspirant Agnieszka Koszuk-Janicka i aspirant Marcin Kiczyński mówili m.in. o przejawach i konsekwencjach demoralizacji, a także o bezpieczeństwie uczniów, zwłaszcza w sieci. Podczas prelekcji funkcjonariusze podkreślali, że oprócz pozytywnych treści, w internecie czyha na dzieci i młodzież wiele niebezpiecznych zjawisk.

Zwracali przy tym szczególną uwagę na cyberprzemoc i sposoby przeciwdziałania zagrożeniom, a także mówili o skutkach korzystania z mediów społecznościowych.

Uczniowie dowiedzieli się również co grozi za używanie substancji psychoaktywnych, a także jakie konsekwencje prawne mogą ponieść nieletni łamiący prawo. W niektórych sytuacjach mogą odpowiadać za swoje czyny jak osoby dorosłe.

Wtorkowe spotkanie było też okazją do przypomnienia uczniom podstawowych zasad bezpiecznego wypoczynku, które przydadzą się choćby podczas tegorocznych ferii zimowych, które rozpoczynają się już za kilka dni.


( fot. SP w Rejowcu Fabrycznym)

© 2009-2018 ias24.eu.