Środa, 23 Maja 2018
Informacje

Urząd Miasta w Rejowcu Fabrycznym
ul.Lubelska 16
22-170 Rejowiec Fabryczny
tel 82 566-32-77
fax 82 566-47-28
www.rejowiec.pl
info@rejowiec.pl
Newsletter

Rejowiec Fabryczny: W drodze do kariery

2017-10-24 17:20:05

Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Rejowcu Fabrycznym podsumowało Ogólnopolski Tydzień Kariery. Z indywidualnych i grupowych porad, zajęć i konsultacji, które mają pomóc w wyborze kariery zawodowej, skorzystało około 70 osób.

Byli wśród nich zarówno gimnazjaliści, jak i osoby z pokolenia 50+, a wszystkie spotkania odbywały się pod hasłem "Ja na rynku pracy - moje talenty i kompetencje".

MCK zorganizowało dla nich m.in. bezpłatne badania zainteresowań zawodowych, informacje o ofertach pracy z najbliższej okolicy, a także warsztaty dla osób, które korzystają ze wsparcia miejskiego i gminnego ośrodków pomocy społecznej.

- Szybkie tempo zmian współczesnej gospodarki wręcz wymusza konieczność elastycznego dostosowania kwalifikacji do potrzeb rynku pracy. Dotyczy to przede wszystkim młodego pokolenia, które stoi przed wyborem dalszej drogi edukacyjnej. To bardzo trudne zadania, a takich decyzji nie powinno się podejmować pochopnie - przekonują organizatorzy spotkań.

Dlatego zajęcia dla młodzieży odbywały się pod hasłem "Poznawanie siebie w aspekcie wyboru zawodu i planowania kariery", a ich uczestnicy mogli się dowiedzieć jak wykorzystać swoje predyspozycje przy wyborze zawodu, jakie znaczenie w realizacji tego celu może mieć wybór szkoły i jakie mogą być konsekwencje nieprzemyślanych decyzji.

Obchodom Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery patronowało Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.


(fot. MCK OHP w Rejowcu Fabrycznym)

© 2009-2018 ias24.eu.