Wtorek, 26 Marca 2019

Informacje

Urząd Miasta w Rejowcu Fabrycznym
ul.Lubelska 16
22-170 Rejowiec Fabryczny
tel 82 566-32-77
fax 82 566-47-28
www.rejowiec.pl
info@rejowiec.pl
Newsletter

Rejowiec Fabryczny: Termomodernizacja budynków mieszkalnych

2018-03-08 09:47:52

Będzie taniej i bardziej estetycznie. Trzy komunalne budynki mieszkalne przy ul. Fabrycznej w Rejowcu Fabrycznym czeka termomodernizacja. Wykonawca robót powinien być wybrany w tym miesiącu, a prace potrwają maksymalnie siedem miesięcy.

Termin realizacji inwestycji może być krótszy, ponieważ jednym z kryteriów oceny ofert jest czas wykonania robót, które będą współfinansowane ze środków Unii Europejskiej.

- Budynki numer 1, 3 i 5 będą jak nowe, ponieważ oprócz docieplenia zyskają nową, bardziej estetyczną elewację - mówi burmistrz Rejowca Fabrycznego Stanisław Bodys. Przewodnicząca Rady Osiedla Fabrycznego Henryka Wiśniewska zwraca uwagę, że po termomodernizacji zmniejszą się również koszty ogrzewania.

Z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego miasto otrzyma do 95 procent kosztów kwalifikowalnych inwestycji. - To bardzo korzystne warunki, ponieważ zwykle z RPO można pozyskać maksymalnie 85 procent kosztów, a w tym wypadku dotacja jest większa, ponieważ budynki przy ul. Fabrycznej znajdują się w obszarze rewitalizacji - podkreśla przewodniczący rady miejskiej Robert Szwed. Jednocześnie przypomina, że pozyskiwanie środków unijnych to jeden z priorytetów rejowieckiego samorządu, a obecne nabory wniosków o przyznanie dotacji są jednymi z ostatnich na takie inwestycje.

© 2009-2019 ias24.eu.