Poniedzialek, 28 Maja 2018
Informacje

Urząd Miasta w Rejowcu Fabrycznym
ul.Lubelska 16
22-170 Rejowiec Fabryczny
tel 82 566-32-77
fax 82 566-47-28
www.rejowiec.pl
info@rejowiec.pl
Newsletter

Rejowiec Fabryczny: Szacunek w sieci - ważna sprawa

2018-02-07 09:39:22

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Rejowcu Fabrycznym włączają się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. Mimo ferii młodzież z klasy VIIa i klas gimnazjalnych przygotowali plakaty, nawiązujące do hasła "Tworzymy kulturę szacunku w sieci", a w planach jest jeszcze kilka innych inicjatyw.

Dzień Bezpiecznego Internetu formalnie jest obchodzony 6 lutego, ale w szkole w Rejowcu Fabrycznym różne pomysły będą realizowane przez kilka tygodni przez uczniów klas IV - VII podstawówki i gimnazjalistów pod kierunkiem nauczycieli i pedagogów.

Oprócz plakatów informujących o akcji, po feriach rozpocznie się cykl warsztatów o bezpieczeństwie w sieci, a obchody zakończy inscenizacja na temat cyberprzemocy i hejtu, która jest planowana na 21 marca.

Dzień Bezpiecznego Internetu to pomysł na promocję pozytywnego wykorzystywania zasobów sieci, a tegoroczne hasło ma zwrócić szczególną uwagę na pojęcie szacunku jako wartości, bez której nie można zbudować kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. - Szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata czy innych ludzi, ale także do własnej osoby, ponieważ pozwala chronić naszą prywatność - przekonują pomysłodawcy obchodów.

Koordynatorką przedsięwzięć, realizowanych w Szkole Podstawowej w Rejowcu Fabrycznym jest nauczycielka informatyki Marta Stefańska, która wspierają Aneta Podgórniak, Ewa Troć-Maziarz i Kamila Pilipczuk-Sowińska.


(fot. SP w Rejowcu Fabrycznym)

© 2009-2018 ias24.eu.