Sobota, 21 Kwietnia 2018
Informacje

Urząd Miasta w Rejowcu Fabrycznym
ul.Lubelska 16
22-170 Rejowiec Fabryczny
tel 82 566-32-77
fax 82 566-47-28
www.rejowiec.pl
info@rejowiec.pl
Newsletter

Rejowiec Fabryczny: Policja wraca do miasta

2017-07-15 07:13:56

W mieście Rejowiec Fabryczny będzie komisariat policji. Komenda wojewódzka w Lublinie właśnie podpisała umowę z firmą, która ma wybudować obiekt w ciągu trzech lat.

- To zwieńczenie naszych starań i spełnienie postulatów mieszkańców, którzy prosili o powrót policji do miasta przez wiele lat - cieszy się przewodniczący rada miasta Robert Szwed.

Burmistrz Rejowca Fabrycznego Stanisław Bodys dodaje, że miejscowy samorząd ma w tej inwestycji niemały udział. - Przekazaliśmy działkę pod budynek policji i środki m.in. na przygotowanie dokumentacji technicznej. Łączna wartość pomocy miasta to około 300 tysięcy złotych - mówi burmistrz Bodys. Jednocześnie podkreśla, że to dobra współpraca rejowieckiego samorządu z KWP w Lublinie doprowadziła do finalizacji inwestycji. Pomysł wspiera także poseł Beata Mazurek, a z tego, że będzie on realizowany zadowoleni są również mieszkańcy, którzy uważają, że obecność komisariatu zwiększy poczucie bezpieczeństwa w mieście.

Policjanci będą mieć swoją siedzibę przy ul. Orzechowej nieopodal dworca kolejowego. Oprócz budynku administracyjno-biurowego wykonawca robót ma postawić garaż z częścią gospodarczą i zagospodarować teren wokół obiektu.

Wszystkie prace mają być wykonane do końca sierpnia 2019 roku.


(fot. policja.pl)

© 2009-2018 ias24.eu.