Poniedzialek, 28 Maja 2018
Informacje

Urząd Miasta w Rejowcu Fabrycznym
ul.Lubelska 16
22-170 Rejowiec Fabryczny
tel 82 566-32-77
fax 82 566-47-28
www.rejowiec.pl
info@rejowiec.pl
Newsletter

Rejowiec Fabryczny: Otwarte serca przez cały rok

2018-01-20 14:43:58

Wśród mieszkańców Rejowca Fabrycznego nie brakuje ludzi o wielkich sercach, otwartych na potrzeby innych. Chętnie angażują się w wiele akcji charytatywnych. Podczas ostatniej edycji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę przekazali niespotykaną dotąd ilość darów dla potrzebujących rodzin, a w tym miesiącu dla dzieci z takich rodzin jest organizowana tradycyjna zabawa karnawałowa.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rejowcu Fabrycznym właśnie podsumował zbiórkę, w którą zaangażowali się nie tylko jego pracownicy, ale również liczne grono wolontariuszy. - Nasi mieszkańcy kolejny raz pokazali, że los potrzebujących nie jest im obojętny. Choć zbieramy dary od wielu lat, tym razem hojność ofiarodawców przerosła nasze oczekiwania, a ilość produktów żywnościowych, zabawek, książek, ubrań czy obuwia była dotąd niespotykana - przyznaje Agnieszka Malińska ze sztabu akcji PDPZ.

Podczas spotkania z władzami miasta organizatorzy zbiórki podziękowali przedszkolakom, młodzieży szkolnej, działaczom Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych "Szansa", właścicielom sklepów i innymi mieszkańcom za włączenie się w akcję, a burmistrz Stanisław Bodys wyraził uznanie za wrażliwość okazaną potrzebującym. Z kolei przewodniczący rady miasta Robert Szwed przypomniał, że rejowieccy radni utworzyli własny fundusz, od lat wspierający zarówno rodziny w trudnej sytuacji życiowej, jak i uzdolnioną młodzież, która otrzymuje stypendia.

© 2009-2018 ias24.eu.