Sobota, 26 Maja 2018
Informacje

Urząd Miasta w Rejowcu Fabrycznym
ul.Lubelska 16
22-170 Rejowiec Fabryczny
tel 82 566-32-77
fax 82 566-47-28
www.rejowiec.pl
info@rejowiec.pl
Newsletter

Rejowiec Fabryczny: Nowe rozwiązania na cmentarzu

2017-10-18 14:29:45

Miasto Rejowiec Fabryczny rozpoczyna przygotowania do budowy kolumbarium. Na miejscowym cmentarzu komunalnym będą wprowadzane także inne rozwiązania, które m.in. ułatwią odnalezienie konkretnego grobu.

- Budowa kolumbarium to odpowiedź na sygnały mieszkańców, którzy coraz częściej pytają o możliwość pochówku urn z prochami bliskich. Przed rozwiązaniami, które niosą za sobą zmiany obyczajów nie da się uciec - przyznaje przewodniczący Rady Miejskiej w Rejowcu Fabrycznym Robert Szwed. To stanowisko podziela wiceprzewodniczący Marian Leszczyński, który podkreśla, że występujący z takimi postulatami mieszkańcy często powołują się na podobne rozwiązania w innych częściach regionu.

Burmistrz Stanisław Bodys zapowiada, że sprawa będzie konsultowana i jeśli będzie takie zapotrzebowanie rada podejmie odpowiednie decyzje. - Już teraz na naszym cmentarzu komunalnym jest wiele urn z prochami zmarłych w zwykłych grobach. Mamy pierwsze przemyślenia m.in. w sprawie kształtu budowli i lokalizacji, ale ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły - podkreśla Stanisław Bodys.

W miejscowej kaplicy, którą wydzierżawił lokalny przedsiębiorca, trwa urządzanie chłodni i sali pożegnań, a w miejskich planach jest jeszcze modernizacja oświetlenie rejowieckiej nekropolii, wyrównanie i utwardzenie alejek oraz położenie asfaltu na przycmentarnym parkingu. Poza tym powstaje elektroniczna baza grobów, która ułatwi ich lokalizację przez internet. Samorząd ma nadzieję, że będzie z niej można korzystać jeszcze przed 1 listopada.


(fot. sxc.hu)

© 2009-2018 ias24.eu.