Poniedzialek, 05 Maja 2025

Rejowiec Fabryczny: G. Olszewska-Tymiakin i jej twórczość

2016-12-20 12:24:36

Pisze o zwykłych ludziach, a jako polonistka stara się dbać o piękno ojczystego języka. Grażyna Olszewska-Tymiakin, autorka powieści "Powroty" i "Zobowiązana", w ostatnich dniach dwukrotnie spotkała się z czytelnikami z Chełma i okolic.

W czwartek 8 grudnia o czytaniu i pisaniu rozmawiała z gośćmi Biblioteki Pedagogicznej w Rejowcu Fabrycznym, a potem w piątek 16 grudnia - Chełmskiej Biblioteki Publicznej.

Autorka, która na co dzień jest wicedyrektorem rejowieckiego Zespołu Szkół Samorządowych, opowiadała m.in. o swoich pierwszych próbach literackich i powrocie do młodzieńczej pasji, o korzeniach i rodzinie oraz innych ważnych wartościach w jej życiu.

Mówiąc o swojej twórczości Grażyna Olszewska-Tymiakin podkreślała, że zwykli ludzie, o których pisze, także mogą być bohaterami książek.

Wtorkowe spotkanie w ChBP otworzyła Anna Małysz z działu rozwoju tej placówki, a potem o współpracy z autorką "Powrotów" i "Zobowiązanej" mówił wydawca, edytor, księgarz i poeta Waldemar Taurogiński. Dyskusję zorganizowaną przy współpracy z Wydawnictwem TAWA, które wydało powieści Grażyny Olszewskiej-Tymiakin, poprowadziła dr Danuta Makaruk.



(fot. ZSzS w Rejowcu Fabrycznym)

Informacje

Urząd Miasta w Rejowcu Fabrycznym
ul.Lubelska 16
22-170 Rejowiec Fabryczny
tel 82 566-32-77
fax 82 566-47-28
www.rejowiec.pl
info@rejowiec.pl
© 2025 ias24.eu