Środa, 23 Maja 2018
Informacje

Urząd Miasta w Rejowcu Fabrycznym
ul.Lubelska 16
22-170 Rejowiec Fabryczny
tel 82 566-32-77
fax 82 566-47-28
www.rejowiec.pl
info@rejowiec.pl
Newsletter

Rejowiec Fabryczny: Filmowe czwartki

2018-01-24 11:32:02

W Rejowcu Fabrycznym powstaje Szkolne Koło Filmowe. To inicjatywa samorządu uczniowskiego, który chce zmotywować młodzież do wspólnego oglądania i dyskutowania o ciekawych filmach, których nie ma już w repertuarze kinowym, a w stacjach telewizyjnych też nie pojawiają się zbyt często.

Nazwa koła - "Apollo", nawiązuje do istniejącego kiedyś w Rejowcu Fabrycznym kina, które po pożarze nigdy nie zostało reaktywowane.

- Za nami jedna projekcja, a kolejną planujemy na najbliższy czwartek. Na inaugurację uczniowie klas VII i gimnazjaliści obejrzeli "Nietykalnych", natomiast w tym tygodniu będzie to "Więzień labiryntu" - mówi Wojciech Sosnowski, który razem z Martą Stefańską są opiekunami koła.

Takie spotkania miłośników kina mają się odbywać w szkole w Rejowcu Fabrycznym cyklicznie, jako zajęcia pozalekcyjne i nieobowiązkowe. Dotychczasowe propozycje wybierali sami uczniowie, natomiast w przyszłości autorzy pomysłu chcą je uzupełnić krótkimi prelekcjami o twórcach, problematyce i wartościach artystycznych oglądanych filmów.

Inicjatorzy koła zamierzają przy tym sięgać do zasobów Filmoteki Szkolnej, utworzonej przed kilkoma laty przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Obecnie z tej oferty korzysta prawie 14 tysięcy szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, które mają dostęp do ponad 120 wyłącznie polskich produkcji, wybranych przez naukowców z zakresu filmoznawstwa, kulturoznawstwa, medioznawstwa, psychologii i pedagogiki. Na tej liście są m.in.: "Kanał", "Ziemia obiecana", "Wesele", "Dług", "Seksmisja", "Mój Nikifor", "Ucieczka z kina Wolność", "Zezowate szczęście", "Człowiek z marmuru" i wiele innych znakomitych produkcji.


(fot. SP w Rejowcu Fabrycznym)

© 2009-2018 ias24.eu.