Poniedzialek, 23 Kwietnia 2018
Informacje

Urząd Miasta w Rejowcu Fabrycznym
ul.Lubelska 16
22-170 Rejowiec Fabryczny
tel 82 566-32-77
fax 82 566-47-28
www.rejowiec.pl
info@rejowiec.pl
Newsletter

Rejowiec Fabryczny: Będzie dotacja na OZE

2017-03-18 07:21:39

Mieszkańcy miasta Rejowiec Fabryczny jednak będą mogli skorzystać z unijnych dotacji na zakup i montaż instalacji, wykorzystujących odnawialne źródła energii. Odwołanie od niekorzystnych wyników wcześniejszego konkursu przyniosło efekt i teraz samorząd czeka na podpisanie umowy z Urzędem Marszałkowskim w Lublinie.

Początkowo wniosek o przyznanie dofinansowania nie zyskał akceptacji ekspertów. - Stwierdziliśmy jednak, że powinniśmy otrzymać lepsze oceny i nasze argumenty zostały uwzględnione. Ostatecznie nasz projekt uzyskał 97,5 punktu, co daje gwarancję na jego realizację - cieszy się burmistrz Rejowca Fabrycznego Stanisław Bodys. I podkreśla, że to nie tylko satysfakcja dla pracowników urzędu, którzy opracowali niełatwy projekt i solidnie uargumentowali odwołanie, ale przede wszystkim dobra wiadomość dla mieszkańców. Dzięki unijnej dotacji w prywatnych domach zostanie zamontowanych 87 instalacji solarnych. Burmistrz zapewnia, że miasto jest przygotowane do ogłoszenia przetargu na wykonanie robót zaraz po podpisaniu umowy o przyznaniu unijnych środków.

Inwestycje w OZE to jedno z ważnych zadań w ramach kompleksowej polityki rejowieckiego samorządu ograniczania niskiej emisji. Przed kilkoma laty, korzystając również z funduszy unijnych, miasto zamontowało u mieszkańców 165 instalacji solarnych, a teraz burmistrz z radą miasta pracują nad nowym programem dopłat do wymiany starych pieców węglowych na piece nowej generacji lub zamianę źródła ciepła na bardziej ekologiczne.


(fot. sxc.hu)

© 2009-2018 ias24.eu.