Około 1000 miłośników dwóch kółek spędziło minioną niedzielę, jeżdżąc po drogach w gminie Dzierzkowice i sąsiednich gminach. Doroczna "Bicykliada" odbyła się 31 maja i była połączona z obchodami Gminnego Dnia Dziecka.
Wszyscy dojechali do mety przy scenie plenerowej w Dzierzkowicach-Rynku, gdzie wzięli udział w losowaniu m.in. 7 rowerów. Właścicielami większości z nich zostali mieszkańcy gminy Dzierzkowice.
Losowanie odbyło się podczas festynu "Eko-Zdrowo-Rowerowo-Bicykliada 2026", który w tym roku miał zmienioną formę. - W poprzednich latach na plenerowej scenie prezentowali się nasi artyści, którzy musieli się przygotować do występów i przeważnie rezygnowali z udziału w rajdzie. Postanowiliśmy dać im nieograniczony czas na zabawę, a wszystkim gościom zaoferować inne atrakcje. W niedzielne popołudnie był to ekstremalny pokaz rowerowy w wykonaniu Mateusza Kowalczyka, który pochodzi z Urzędowa. Patrząc na reakcje widzów pomysł był dobry i w takiej formule prawdopodobnie będziemy organizować przyszłoroczny festyn - deklaruje dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Dzierzkowicach Aleksandra Lipińska.
Losowanie odbyło się podczas festynu "Eko-Zdrowo-Rowerowo-Bicykliada 2026", który w tym roku miał zmienioną formę. - W poprzednich latach na plenerowej scenie prezentowali się nasi artyści, którzy musieli się przygotować do występów i przeważnie rezygnowali z udziału w rajdzie. Postanowiliśmy dać im nieograniczony czas na zabawę, a wszystkim gościom zaoferować inne atrakcje. W niedzielne popołudnie był to ekstremalny pokaz rowerowy w wykonaniu Mateusza Kowalczyka, który pochodzi z Urzędowa. Patrząc na reakcje widzów pomysł był dobry i w takiej formule prawdopodobnie będziemy organizować przyszłoroczny festyn - deklaruje dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Dzierzkowicach Aleksandra Lipińska.













































