
Reprezentacje jednostek OSP z gminy Dzierzkowice szlifują formę przed zawodami sportowo-pożarniczymi. Tak jak przed rokiem druhowie zmierzą się w międzygminnym turnieju, który odbędzie się w najbliższą niedzielę. Tydzień później do rywalizacji przystąpi młodzież.
- Mamy w gminie cztery jednostki, które przez wiele lat rywalizowały tylko między sobą. By dać im możliwość sprawdzenia się w szerszym gronie, ale również poznania rywali z innych gmin i wymiany doświadczeń, postanowiliśmy dołączyć do grona uczestników zawodów międzygminnych. W tym roku po raz pierwszy w rywalizacji weźmie udział Kobieca Drużyna Pożarnicza z Dzierzkowic-Woli - zapowiada wójt gminy Dzierzkowice Marcin Gąsiorowski.
Poza gminą Dzierzkowice w turnieju, który odbędzie się 7 czerwca, wezmą udział druhowie z gmin Szastarka, Zakrzówek i Wilkołaz. Zawody odbywają się rotacyjnie w wymienionych gminach. Przed rokiem miejscem rywalizacji był Zakrzówek, a teraz gospodarzem będzie Wilkołaz.
Poza gminą Dzierzkowice w turnieju, który odbędzie się 7 czerwca, wezmą udział druhowie z gmin Szastarka, Zakrzówek i Wilkołaz. Zawody odbywają się rotacyjnie w wymienionych gminach. Przed rokiem miejscem rywalizacji był Zakrzówek, a teraz gospodarzem będzie Wilkołaz.












































