Piątek, 25 Września 2020

Informacje

Urząd Miejski w Zwierzyńcu
ul.Rynek 1
22-470 Zwierzyniec
tel 84 687-20-11, 84 687-20-37
fax 84 687-20-21
www.zwierzyniec.info.pl
um@zwierzyniec.info.pl
Newsletter

Zwierzyniec: Śpiewające święto Trzech Króli

2020-01-08 09:37:46

Prawie pół tysiąca osób przeszło przez Zwierzyniec w Orszaku Trzech Króli. Tym samym roztoczańskie miasteczko dołączyło do prawie 900 miejscowości, w których w poniedziałek 6 stycznia odbyły się uliczne jasełka.

- Jestem bardzo zadowolony nie tylko z frekwencji, ale również z postawy naszych kolędników. Większość chętnie przebierała się w stroje, nawiązujące do orszaku trzech mędrców, wszyscy z uwagą i wdzięcznością obejrzeli występ przedszkolaków, a potem także aktywnie włączyli się we wspólne śpiewanie kolęd - podsumowuje proboszcz parafii pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski w Zwierzyńcu ksiądz Błażej Górski. To on wcielił się w rolę jednego z trzech króli. Pozostałe dwie ważne postaci zagrali - Jan Słomiany ze Zwierzyńca i podpułkownik Wojciech Brykner z Zamościa, którzy razem z księdzem Górskim poprowadzili orszak na koniach.

W przeciwieństwie do ubiegłorocznych uroczystości, które opierały się na inscenizacjach, nawiązujących do narodzenia Chrystusa, tym razem obchody święta Objawienia Pańskiego miały "śpiewająca formułę". Uczestnicy orszaku zebrali się na placu przy Kościółku na Wodzie, skąd ze śpiewem na ustach wyruszyli do kościoła parafialnego. Po drodze zatrzymali się przy centrum kultury, gdzie dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Motylek" w Zwierzyńcu wystąpiły z koncertem kolęd, a podsumowaniem uroczystości była msza święta w kościele parafialnym.

Pomysłodawcy orszaku zapowiedzieli za rok kolejne zmiany w formule świętowania Trzech Króli. Nie będą to wyłącznie inscenizacje, czy tylko śpiewanie kolęd, ale zupełnie nowe propozycje, których szczegóły nie są jeszcze ustalone.


(fot. orszak.org)

smokedsystem
© 2009-2020 ias24.eu.