Poniedzialek, 06 Kwietnia 2020

Informacje

Urząd Gminy w Wojciechowie
Wojciechów 5
24-204 Wojciechów
tel 81 517-72-41
fax 81 517-76-65
www.wojciechow.pl
info@wojciechow.pl
Newsletter

Wojciechów: ZZOK apeluje w sprawie odpadów

2020-03-26 11:35:10

Pandemia koronawirusa może mieć negatywny wpływ na gospodarkę odpadami. Na razie odbiór śmieci od mieszkańców gminy Wojciechów odbywa się bez większych zakłóceń, ale wykonujący te usługi Zakład Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Bełżycach przygotowuje się na różne scenariusze i apeluje o stosowanie dobrych praktyk w gospodarstwach domowych.

Prezes firmy Grzegorz Szacoń zapewnia, że dla bezpieczeństwa pracowników ZZOK rozważa zmiany w harmonogramie odbioru niektórych frakcji i organizację zbiórki w nocy między 22.00 a 6.00. Prezes Szacoń zdaje sobie sprawę, iż odbieranie odpadów nocą może być uciążliwe, ale podkreśla, iż gabaryty, papier czy plastik to odpady, które mogą być deponowane dłużej. Prezes ZZOK tłumaczy, że sytuacja jest wyjątkowa, a firma musi zadbać o bezpieczeństwo pracowników, w tym szczególnie pracowników sortowni, kierowców i ładowaczy, którzy są bezpośrednio narażeni na zakażenie koronawirusem.

Jednocześnie Grzegorz Szacoń zaznacza, że w obecnej sytuacji bardzo ważne dla obsługi całego systemu gospodarki odpadami są m.in. przemyślane zakupy i zwracanie uwagi na inne sposoby składowania i segregacji śmieci. Jednym z nich jest zmniejszanie objętości odpadów, czyli na przykład zgniatanie butelek i innych opakowań z tworzyw sztucznych oraz dzielenie na mniejsze części opakowań papierowych i kartonów. Dzięki temu śmieciarki będą mogły zabierać więcej odpadów i wozić mniej powietrza.

smokedsystem
© 2009-2020 ias24.eu.