Piątek, 27 Listopada 2020

Informacje

Urząd Gminy Trzydnik Duży
23-230 Trzydnik Duży
tel 15 873-18-79
fax 15 873-18-21
www.trzydnik.lubelskie.pl
ugtrzydnik@ops.pl
Newsletter

Trzydnik Duży: Spotkanie seniorów odwołane

2020-10-21 06:51:42

Planowane na środę 21 października spotkanie członków Klubu Seniora "Radość życia" w Trzydniku Dużym nie odbędzie się. Przyczyną jest sytuacja epidemiczna w kraju i rosnąca liczba zachorowań na COVID-19.

W wyznaczonym terminie spotkają się tylko członkowie rady klubu, by zgodnie z regulaminem, podjąć decyzje o jego działalności w kolejnych miesiącach.

Przedstawiciele klubu podkreślają, że w tym czasie szczególnie aktualny pozostaje apel do seniorów o zachowanie wszelkich środków bezpieczeństwa w związku z zagrożeniem zakażenia koronawirusem. W miarę możliwości trzeba ograniczyć przebywanie w miejscach publicznych i prosić bliskich o pomoc w codziennych czynnościach, na przykład zakupach czy załatwianiu spraw urzędowych. Warto pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem, zasłanianiu nosa i ust, unikaniu dotykania oczu, nosa i ust oraz regularnym myciu lub dezynfekowaniu powierzchni dotykowych, w tym stołów, włączników światła czy poręczy. Dezynfekować należy także telefony, a podczas ewentualnych rozmów szczególnie z osobami, które kaszlą lub kichają, zachować bezpieczną odległość.

Ważną zasadą w czasie pandemii, którą powinny stosować nie tylko osoby starsze, jest również czerpanie informacji na temat koronawirusa ze sprawdzonych źródeł, opartych na dowodach naukowych, które są publikowane są na stronach internetowych Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia.


(fot. pixabay.com)

smokedsystem
© 2009-2020 ias24.eu.