Czwartek, 19 Września 2024

Trzydnik Duży: Po igrzyskach LZS i seniorów

2024-07-31 17:47:59

Trzy razy sportowcy w gminy Trzydnik Duży stawali na podium 10. Letnich Igrzysk Seniorów i 25. Wojewódzkich Igrzysk Rekreacyjno-Sportowych LZS, które w miniony weekend odbyły się w Stężycy w powiecie ryckim. W pierwszej imprezie trzydnicka reprezentacja zajęła wysokie piąte miejsce, a w igrzyskach LZS uplasowała się na 10 pozycji.

Trzydniccy sportowcy ambitnie walczyli również w Wojewódzkich Igrzyskach Rekreacyjno-Sportowych LZS. Na tej imprezie czteroosobowa drużyna mężczyzn należała do najlepszych w konkurencji "spacer farmera". Zespół w składzie Dariusz Zapalski, Franciszek Płecha, Jakub Jabłoński i Mariusz Zapalski zajął w niej trzecie miejsce.

Poza tym gminna reprezentacja wystartowała w turniejach piłki nożnej, plażowej i siatkowej mężczyzn oraz w rzutach lotką do tarczy.

Ostatecznie trzydniccy sportowcy, którzy na igrzyskach jako jedyni reprezentowali powiat kraśnicki, uplasowali się na 10 pozycji, a w klasyfikacji gmin zajęli 19 miejsce na 37 drużyn.