Poniedzialek, 16 Września 2024

Trzydnik Duży: Po igrzyskach LZS i seniorów

2024-07-31 17:47:59

Trzy razy sportowcy w gminy Trzydnik Duży stawali na podium 10. Letnich Igrzysk Seniorów i 25. Wojewódzkich Igrzysk Rekreacyjno-Sportowych LZS, które w miniony weekend odbyły się w Stężycy w powiecie ryckim. W pierwszej imprezie trzydnicka reprezentacja zajęła wysokie piąte miejsce, a w igrzyskach LZS uplasowała się na 10 pozycji.

W zawodach seniorów sportowcy z gminy Trzydnik Duży startowali we wszystkich 11 konkurencjach, w dwóch z nich zdobywając medale. Na pierwszym stopniu podium stanęła drużyna w składzie Elżbieta Resztak, Sławomir Gąsior i Witold Robak, która rywalizowała w nartach integracyjnych. Drugie miejsce w strzałach na bramkę wywalczyli Katarzyna i Dariusz Zapalscy.

Tegoroczne igrzyska z udziałem 12 zespołów wygrała reprezentacja powiatu ryckiego, która zaledwie o 2 punkty wyprzedziła powiat łukowski. Seniorom z Trzydnika Dużego, którzy reprezentowali powiat kraśnicki, do trzeciej ekipy z powiatu świdnickiego zabrakło 8 punktów.