Poniedzialek, 07 Kwietnia 2025

Stary Brus: Lekcje, które mogą ratować życie!

2024-11-10 08:17:39

Samotność, niska samoocena, ograniczone poczucie wpływu na otoczenie, brak zaufania do profesjonalnej pomocy i wsparcia społecznego oraz przemoc rówieśnicza i hejt. To tylko kilka z wielu problemów, z którymi boryka się współczesna młodzież.

W szkole w Starym Brusie pierwsze lekcje, na których będą poruszane takie tematy, rozpoczną się w przyszłym tygodniu. - Na razie uczniowie starszych klas wypełniają ankietę, która pozwoli zdiagnozować sytuację i wiedzę naszych uczniów. Wyniki posłużą nam do tego, by program zajęć planowanych w ramach projektu jak najlepiej dostosować do oczekiwań i potrzeb naszej młodzieży - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej szkolna koordynatorka programu Ewa Kłokosińska, którą wspiera pedagog Agnieszka Podolak.

Ankietowani mogą napisać w ankiecie na przykład: czy potrafią rozmawiać z kimś dorosłym o tym co czują, czy potrafią poprosić o pomoc jeśli poczują taką potrzebę, czy zdarzyło im się zaprotestować, kiedy ktoś robi coś, co im przeszkadza i czego nie lubią albo czy potrafią zrezygnować ze smartfona lub komputera kiedy nie jest to konieczne.

Informacje

Urząd Gminy Stary Brus
Stary Brus 47a
22-244 Stary Brus
tel 82 571 01 25
fax -
www.starybrus.pl
ug@starybrus.lublin.pl
© 2025 ias24.eu