Środa, 25 Września 2024

Stary Brus: Dziewczęta z MDP wicemistrzyniami powiatu

2024-09-23 10:40:52

Młodzieżowe drużyny pożarnicze przy OSP Stary Brus powstały niewiele ponad dwa miesiące temu, a jedna z nich już w debiucie stanęła na podium zawodów powiatowych. W turnieju, który w sobotę 21 września odbył się w Stawkach w gminie Włodawa, dziewczęca MDP Stary Brus, prowadzona przez Lenę Rusinek, zajęła drugie miejsce.

Tytuł wicemistrzyń powiatu wywalczyły: Karolina Korytkowska, Nikola Dydiuk, Kaja Rusinek, Julia Dąbrowska, Julia Tkaczuk, Maria Budzyńska, Gabriela Józefczuk, Natalia Tabeńska, Zuzanna Makarewicz i Maja Stelmach.

Dziewczęta z OSP Stary Brus trenują wspólnie od wakacji, ale grupa jest otwarta na nowe członkinie. Kandydatki do MDP mogą się w tej sprawie zgłaszać do OSP Stary Brus.

Gminę Stary Brus na Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych reprezentowały się 2 zespoły chłopców. W pierwszej rywalizowali druhowie w wieku 11 i 12 lat, a w drugiej chłopcy między 12 a 14 rokiem życia. Starsza reprezentacja, prowadzona przez Szymona Chomę, zajęła 7 miejsce, a ich młodsi koledzy z opiekunem Arielem Kędziwerskim, ukończyli turniej na 8 pozycji.

Podczas sobotnich zmagań młodym druhnom i druhom towarzyszyli m.in. wójt gminy Stary Brus Patrycja Zińczuk i komendant gminny OSP Artur Kołodziej.