Środa, 27 Stycznia 2021

Informacje

Urząd Gminy Stary Brus
Stary Brus 47a
22-244 Stary Brus
tel 82 571 01 25
fax -
www.starybrus.pl
ug@starybrus.lublin.pl
Newsletter

Stary Brus: Będą pieniądze na plac zabaw w Wielkim Łanie?

2020-11-30 07:06:46

Jest szansa, że mieszkańcy miejscowości Wielki Łan w gminie Stary Brus doczekają się nowoczesnego placu zabaw. Miejscowy samorząd złożył wniosek o przyznanie dotacji na ten cel przez Lokalną Grupę Działania "Poleska Dolina Bugu", który wstępnie został zaakceptowany do realizacji.

- Wielki Łan to jedna z nielicznych miejscowości, w których nie ma placu zabaw. Mieszkańcy już od kilku lat m.in. na zebraniach wiejskich postulowali utworzenie takiego miejsca i teraz jesteśmy coraz bliżej realizacji tego pomysłu. Po akceptacji naszego wniosku przez LGD dokumentacja trafi do ostatecznego zatwierdzenia przez Urząd Marszałkowski w Lublinie - zapowiada w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową wójt gminy Stary Brus Paweł Kołtun.

Plac zabaw ma powstać w Wielkim Łanie mimo że gmina nie ma w tej miejscowości własnej działki. Dlatego chce wydzierżawić około 5 arów ziemi od prywatnego właściciela, by przygotować na nich piaskownicę, zamontować huśtawki i karuzelę oraz inne urządzenia do zabawy dla dzieci.

smokedsystem
© 2009-2021 ias24.eu.