Czwartek, 22 Kwietnia 2021

Newsletter
Artykuł sponsorowany

Sklepy zielarskie w Lublinie

2020-09-20 14:17:06

Zdrowy styl życia to czasami wyzwanie. Szukając produktów naturalnego pochodzenia, ostatecznie okazuje się, że deklaracje producenta nijak mają się do składu produktu. Baza sklepów zielarskich to zbiór miejsc trudniących się sprzedażą certyfikowanych ziół, kosmetyków i żywności naturalnej.

Właściwości ziół

Rośliny zielarskie dzieli się na jedno-, dwu- i wieloletnie. Rosną one na w pełni ekologicznych uprawach, gdzie nie są stosowane syntetyczne nawozy, ani inne substancje, które negatywnie mogą oddziaływać na zdrowie człowieka. Zioła odznaczają się różnorodnymi właściwościami i wartościami odżywczymi. Korzysta się z nich, ponieważ mają wysoką zawartość składników bioaktywnych. Naturalne zioła występują w unikalnych kombinacjach. Mają szereg właściwości, są bakteriobójcze, grzybobójcze, działają przeciwgrzybicznie, regenerująco, czy uspokajająco. Wartościowe składniki roślin kumulują się w ich różnych częściach. Zioła z upraw ekologicznych są pozyskiwane w czasie, gdy stężenie związków bioaktywnych jest największe.

Naturalna żywność i kosmetyki

Żywność ekologiczna to produkty, które wytwarzane są zgodnie ze standardami Unii Europejskiej. Jest ona najwyższej jakości, do jej produkcji nie używa się syntetycznych nawozów, ani chemicznych środków ochrony roślin. Naturalna żywność powstaje w zgodzie z naturą, a jej metody przetwarzania są w pełni ekologiczne. Ekologiczne kosmetyki zaś z definicji to produkty, które pochodzą ze składników pochodzenia naturalnego. Kosmetyki nie mogą zawierać żadnych substancji chemicznych, które negatywnie wpływają na zdrowie człowieka. Prawo dopuszcza w ich składzie jedynie 5% substancji syntetycznych. Dodatkowo powinny się one w większości składać z produktów całkowicie ekologicznych. Naszą gwarancją jest certyfikat ekologiczny, który posiadają produkty w naszej bazie sklepów zielarskich. Produkty pochodzenia naturalnego mają znak i numer jednostki certyfikującej, która uznała, że dany produkt jest całkowicie ekologiczny i spełnia wszystkie wymagania. Kosmetyki i żywność naturalna to produkty, które wnikają do organizmu, bezpośrednio na niego oddziałując. Niezwykle ważne jest, aby wszystkie produkty były zdrowe dla człowieka i w pełni ekologiczne.

Zielarnie w Lublinie - gdzie je znaleźć w sieci?

Zadaniem bazy sklepów zielarskich jest ułatwienie konsumentom szukania najwyższej jakości ziół, żywności i kosmetyków naturalnych. Na naszej stronie znajdą się sklepy zielarskie w Lublinie, a także wiele innych lokalizacji z całej Polski (https://sklepy-zielarskie.pl/l/m-lublin/). Sklepy, które zebrane są na naszej stronie, oferują w pełni zdrowe i ekologiczne produkty.smokedsystem
© 2009-2021 ias24.eu.