Niedziela, 26 Maja 2019

Informacje

Starostwo Powiatowe w Lublinie
ul.Spokojna 9
20-074 Lublin
tel 81 52 86 600
fax 81 52 86 601
www.powiat.lublin.pl
starostwo@powiat.lublin.pl
Newsletter

Powiat Lubelski: Są dotacje - będą inwestycje

2018-05-18 06:49:08

Powiat Lubelski otrzyma z budżetu państwa pieniądze na przebudowę dwóch mostów na rzece Giełczew w Sobieskiej Woli. Przetarg na wykonanie robót jest już rozstrzygnięty, a podczas sesji, która odbyła się w czwartek 17 maja, rada powiatu wprowadziła inwestycję o wartości prawie 4,5 miliona złotych do tegorocznego budżetu.

- To oznacza, że możemy podpisać umowę z firmą, która złożyła najkorzystniejszą ofertę i przystąpić do rozpoczęcia prac. O tym, że możemy otrzymać tę dotację wiedzieliśmy wcześniej, a że roboty mostowe są dość skomplikowane rozpoczęliśmy procedurę przetargową zanim Ministerstwo Infrastruktury przysłało nam potwierdzenie tej decyzji. Wszystko po to, by zdążyć z wykonaniem prac, które powinny się zakończyć w połowie października - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej starosta lubelski Paweł Pikula.

Koszt tej inwestycji to ponad 4 miliony 400 tysięcy złotych. Zostaną one wykorzystane na przebudowę mostów w Sobieskiej Woli - jednego na trasie Sobieska Wola - Giełczew i drugiego, który znajduje się przy drodze z Sobieskiej Woli do Krzczonowa Trzeciego. Zdaniem starosty Pikuli obydwie przeprawy są w tak złym stanie, że gdyby nie planowana na ten rok modernizacja, w następnych latach trzeba byłoby wprowadzić ograniczenia w ruchu, albo nawet zamknąć mosty ze względu na bezpieczeństwo użytkowników.

smokedsystem
© 2009-2019 ias24.eu.