Czwartek, 22 Kwietnia 2021

Newsletter
Artykuł sponsorowany

Ozonowanie sposoben na COVID19

2020-12-18 19:57:45

Zastanawiasz się w jaki sposób skutecznie zdezynfekowac mieszkanie, skutecznie pozbyć się patogenów i wirusów? Najlepszym sposobem, aby skutecznie dezynfekować pomieszczenia oprócz srodków chemicznych jest ozonowanie. Jest ono obecnie najskuteczniejszym i najbardziej wydajnym sposobem dezynfekcji, zwalczania drobnoustrojów, wirusów oraz zabijania przykrych zapachów.

Dlaczego warto ozonować pomieszczenia?

Wielu osobom ozonowanie kojarzy się z czynnością zarezerwowaną dla szpitali, placówek medycznych czy hal przemysłowych z toksycznymi substancjami. Ten typ dezynfekcji stosuje się również w mechanice samochodowej do czyszczenia klimatyzacji czy wnętrza pojazdu. Okazuje się jednak, że takie usuwanie drobnoustrojów za pomocą ozonowania jest rekomendowane nie tylko w specjalistycznych firmach czy autach, ale także w gospodarstwie domowym. Szczególnie teraz, gdy pandemia koronawirusa COVID-19 sie we znaki. Warto w tym okresie zadbać o swoje zdrowie i wyeliminować patogeny z naszego najbliższego otoczenia, korzystając z usługi ozonowania pomieszczeń.

Zdecydowaną większość czasu spędzamy w domu - tutaj śpimy, przebywamy z rodziną, spożywamy posiłki, a ostatnimi czasy także pracujemy zdalnie czy organizujemy edukację pociech. Miejsce to jednak nie jest wolne od bakterii, wirusów, grzybów czy innych mikroorganizmów, a każde wyjście na zewnątrz naraża nas na kontakt z koronawirusem. Sytuacja staje się jeszcze poważniejsza, gdy u jednego z domowników występuje podejrzenie zakażeniem COVID-19 - nietrudno przenieść chorobę na małżonka, rodziców, dziadków czy dzieci. Warto więc skorzystać z usługi ozonowania pomieszczeń w Lublinie, która w szybki i skuteczny sposób wyeliminuje wszelkie czynniki chorobowe. 

Jak przebiega ozonowanie pomieszczeń?

Ozonowanie domu wykonuje się zarówno jednorazowo, na przykład po przebytym zakażeniu koronawirusem lub po kwarantannie jak i wielokrotnie, regularnie odświeżając pomieszczenia mieszkalne. Ta druga opcja szczególnie rekomendowana jest alergikom, osobom o obniżonej odporności oraz tym, którzy po prostu chcą ustrzec się niebezpiecznych patogenów. Dzięki cyklicznemu ozonowaniu pomieszczeń jakość powietrza panująca w pomieszczeniach ulega znacznej poprawie, a komfort oddychania i zdrowie domowników ulegają znacznej poprawie. Alergicy odczują szczególną ulgę, ponieważ roztocza i alergeny również zostają wyeliminowane w procesie dezynfekcyjnym.

Samo ozonowanie odbywa się pod nieobecność domowników, ponieważ gaz O3 uwalniany w procesie dezynfekcyjnym działa drażniąco na niezabezpieczoną skórę. Po określonym czasie wietrzenia (w zależności od metrażu i cyrkulacji powietrza trwa ono od 4 do 12 godzin) mieszkanie znów jest gotowe do codziennego użytku. Firmy świadczące tego typu usługi powinny posiadać certyfikaty potwierdzające kompetencje pracowników wykonujących ozonowanie, jak i samo pozwolenie na ten rodzaj dezynfekcji. Można więc stwierdzić, że wydatek związany z ozonowaniem pomieszczenia to bezpośrednia inwestycja w zdrowie, która procentować będzie przez długie lata.smokedsystem
© 2009-2021 ias24.eu.