Wtorek, 20 Kwietnia 2021

Newsletter
Artykuł sponsorowany

Nowoczesne leczenie alkoholizmu w Lublinie

2021-02-27 12:12:53

Leczenie alkoholizmu w roku 2021 wyróżnia się kompleksowym podejściem. Do lamusa odeszły tradycyjne techniki takie jak odwyk lub terapia na oddziale zamkniętym. Od pewnego czasu przeprowadza się pełne terapie w wygodnych warunkach. Zobacz, jak leczyć alkoholizm w Lublinie.

Jak przebiega nowoczesne leczenie alkoholizmu w Lublinie?

Nowoczesne leczenie alkoholizmu w Lublinie jest kompleksowe i dobierane indywidualnie do każdego pacjenta. Do przeszłości odeszły gotowe terapie i ciężkie odwyki w niezachęcających placówkach. Leczenie uzależnień alkoholowych w nowoczesnych placówkach składa się z kilku etapów. Jest nastawione na komfort i skuteczność leczenia, a wszystkie etapy się dopełniają.

Etap I - detoksykacja alkoholowa

Detoksykacja alkoholowa jest bardzo ważnym czynnikiem. Polega na podaniu specjalistycznych kroplówek zawierających leki, witaminy i elektrolity, które wspierają trzeźwienie alkoholika.

Z kroplówek detoksykujących korzysta się, aby przerwać ciąg alkoholowy i zapobiec zespołowi abstynencyjnemu. Zespół ten jest znany wielu alkoholikom próbującym zerwać z nałogiem. Nagłe odstawienie alkoholu wywołuje drgawki, padaczkę alkoholową, wymioty, bezsenność i ogólne uczucie rozbicia. Ważne jest, aby w tym momencie być pod opieką wykwalifikowanej kadry medycznej, ponieważ zespół abstynencji alkoholowej może prowadzić do stałych uszczerbków na zdrowiu.

Oczyszczony z toksyn organizm jest gotowy na drugi etap leczenia.

Etap II - wszywka alkoholowa esperal

Wszywka alkoholowa esperal jest jednym z punktów terapii alkoholowej w Lublinie. Można ją wszyć tylko, gdy pacjent jest trzeźwy. Esperal leczy z alkoholizmu działając na zasadzie terapii awersyjnej. Zawarty w leku disulfiram blokuje rozkład alkoholu, powodując gromadzenie się aldehydu octowego (toksyny z alkoholu). Jej natężenie wywołuje nieprzyjemne objawy w przypadku spożycia, takie jak: ból głowy, mdłości, kołatanie serca, nadmierna potliwość.

Zasadą działania wszywki alkoholowej jest powodowanie awersji do alkoholu. Samodzielnie nie leczy z alkoholizmu, ale stanowi uzupełnienie kolejnego, najważniejszego kroku.

Etap III leczenia alkoholizmu - terapia psychologiczna

Terapia z psychologiem lub terapeutą uzależnień jest bardzo potrzebna. Jej brak obniża szanse na wyjście z choroby alkoholowej. Dopiero od niedawna uważa się alkoholizm za chorobę sfery psychicznej i dlatego dawniej jej leczenie nie było aż tak skuteczne. 

Spotkania ze specjalistą pomagają poznać powody, dla których dany pacjent sięga po kieliszek. Terapia psychologiczna ma na celu także naukę życia w trzeźwości - stanie zapomnianym przez alkoholika. Odpowiednio przygotowana osoba może wytłumaczyć alkoholikowi prawidłowe schematy podejmowania decyzji oraz wspólnie ustalić cele przybliżające do osiągnięcia abstynencji.

Etap IV - dożylne kroplówki witaminowe

Droga alkoholika do trzeźwości wymaga dużego nakładu pracy. Zniszczony latami picia organizm wymaga specjalistycznego wsparcia. Długoletnie spożywany alkohol wypłukuje z organizmu potrzebne witaminy, wskutek czego obniża sprawność fizyczną i umysłową chorego. 

Kroplówki witaminowe są opcjonalną pozycją. Zawierają pełen zestaw niezbędnych do odbudowy witamin, minerałów i elektrolitów. Odbudowują prawidłową gospodarkę wodno-elektrolitową i uzupełniają witaminy, dzięki czemu regeneracja organizmu jest przyspieszona. Powrót do formy sprzed picia zaczyna być możliwy.

Nowoczesne leczenie alkoholizmu łączy w sobie dbanie zarówno o sferę fizyczną pacjenta, jak i o jego psychikę, tak długo pomijaną w czasach przed opracowaniem skutecznego sposobu.

Jaką placówkę leczenia alkoholizmu w Lublinie wybrać?

Odpowiednie miejsce leczenia alkoholizmu wyróżnia się doświadczoną kadrą medyczną i kompleksowością terapii. Jednym z takich specjalistycznych gabinetów leczenia uzależnień alkoholowych jest Nasz Gabinet Lublin, czyli jedna z placówek ogólnopolskiej sieci prywatnych przychodni zajmujących się alkoholizmem.

Centrum medyczne stworzone z myślą o leczeniu jednego rodzaju uzależnienia posiada wyspecjalizowaną kadrę, która od lat pomaga ludziom z problem alkoholizmu. Miejsca takie jak przychodnia Nasz Gabinet łączą wcześniejsze skuteczne rozwiązania na temat terapii (detoks, wszywka alkoholowa) z nowoczesnymi możliwościami (terapia uzależnień, kroplówki regenerujące). 

Z opinii pracowników przychodni Nasz Gabinet Lublin wiemy, że trafiają do nich osoby, które wcześniej przegrywały w walce z alkoholizmem. Informacje z ich strony internetowej mówią, że skuteczność podjętych terapii w przychodni wynosi 93%. 

Jak zdradzają, kluczem do osiągnięcia trzeźwości jest leczenie skupiające się na całym organizmie alkoholika - łącząc detoks, terapię awersyjną, psychologiczną oraz późniejsze kroplówki regeneracyjne.

W kwestii zdrowia warto zaufać profesjonalistom.smokedsystem
© 2009-2021 ias24.eu.