Sobota, 15 Grudnia 2018

Informacje

Urząd Miejski w Modliborzycach
ul. J. Piłsudskiego 63
23-310 Modliborzyce
tel 15 8715 079
fax 15 8717 102
www.modliborzyce.pl
sekretariat@modliborzyce.pl
Newsletter

Modliborzyce: Turniej powiatowy siatkarzy-gimnazjalistów

2018-03-02 17:24:12

Najlepsze drużyny gimnazjalistów z czterech powiatów walczyły w piątek 2 marca o prawo startu w wojewódzkim finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej. Powiat Janowski reprezentowała ekipa z Zespołu Szkół w Modliborzycach, która za rywali miała mistrzów powiatów biłgorajskiego, kraśnickiego i lubelskiego.

Awans do kolejnej fazy zmagań wywalczyła reprezentacja Publicznego Gimnazjum nr 1 w Kraśniku, która była poza zasięgiem rywali. - Ich wygrana nie była niespodzianką, ponieważ w tej szkole są klasy sportowe, uczniowie mają zdecydowanie więcej zajęć wychowania fizycznego i grają w klubach, a poza tym w ubiegłym roku byli najlepsi w województwie - przyznaje opiekun zespołu z Modliborzyc Tomasz Mazur.

Dla jego ekipy pozostałe drużyny również okazały się za mocne, ale mimo to występ można uznać za udany. - Nie jechaliśmy do Kraśnika w roli faworytów, ale chcieliśmy zdobyć doświadczenie. Moi chłopcy jeszcze nie grali w finale rejonowym, a w dzisiejszych meczach popełniali zbyt dużo błędów m.in. przy zagrywce. To czego się nauczyli powinno jednak procentować w przyszłości - ocenia w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową Tomasz Mazur.

© 2009-2018 ias24.eu.