Sobota, 06 Marca 2021

Informacje

Urząd Miejski w Modliborzycach
ul. J. Piłsudskiego 63
23-310 Modliborzyce
tel 15 8715 079
fax 15 8717 102
www.modliborzyce.pl
sekretariat@modliborzyce.pl
Newsletter

Modliborzyce: Maseczki dla mieszkańców

2020-04-16 10:41:24

Gmina Modliborzyce przygotowuje dla mieszkańców maseczki ochronne. Część została już uszyta przez panie z kół gospodyń wiejskich, a kolejna partia jest zamówiona. Wszystkie powinny być gotowe do dystrybucji do końca tygodnia.

Jeszcze przed świętami w szycie maseczek zaangażowały się członkinie Koła Gospodyń Wiejskich "Wysokie Obcasy" w Modliborzycach i Koła Gospodyń Wiejskich w Zarajcu. Z surowca, który kupiła gmina udało im się uszyć około 400 sztuk. - Poza tym zamówiliśmy ponad 4 tysiące gotowych maseczek, które mamy otrzymać w najbliższych dniach. Od poniedziałku będziemy je rozdawać mieszkańcom w wieku co najmniej 4 lat - zapowiada burmistrz Modliborzyc Witold Kowalik.

Dystrybucja maseczek wielokrotnego użytku będzie się odbywać na podstawie liczby osób, wpisanych do deklaracji o wysokości opłaty za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych. Zajmą się tym m.in. druhowie z miejscowych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej oraz pracownicy Spółdzielni Socjalnej "Pionier" i Urzędu Miejskiego w Modliborzycach.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo zarówno roznoszących maseczki, jak i mieszkańców, będą one zostawiane na ogrodzeniach i w skrzynkach pocztowych, bez bezpośredniego kontaktu z domownikami.


(fot. pixabay.com)

smokedsystem
© 2009-2021 ias24.eu.