Środa, 23 Maja 2018
Informacje

Urząd Miejski w Modliborzycach
ul. J. Piłsudskiego 63
23-310 Modliborzyce
tel 15 8715 079
fax 15 8717 102
www.modliborzyce.pl
sekretariat@modliborzyce.pl
Newsletter

Modliborzyce: Skuteczne głosowanie na wspólne czytanie

2017-11-08 18:18:44

Biblioteka u Kazimierza w Modliborzycach jest wśród laureatów konkursu "Przerwa na wspólne czytanie" Kinder Mleczna Kanapka. Dzięki wsparciu internautów placówka otrzyma 250 książek dla dzieci i wygodne pufy do czytania.

To nagroda za zaangażowanie ogromnej rzeszy przyjaciół miejscowej książnicy, którzy oddali łącznie 57 tysięcy 756 głosów, co dało piąte miejsce w Polsce. - Bardzo dziękujemy za wsparcie, bo dzięki niemu nasz księgozbiór wzbogaci się o mnóstwo ciekawych pozycji dla najmłodszych czytelników. Radość jest tym większa, że wartość nagród przekracza połowę tradycyjnego budżetu na zakup książek - cieszy się w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową dyrektor biblioteki w Modliborzycach Zenobia Trójczak.

Pracownicy placówki już wybierają pozycje, które mają trafić do Modliborzyc z puli dostępnej dla laureatów. - To bardzo wartościowe i pięknie wydane książki. Tylko nieliczne są już w naszych zbiorach, a większość będzie doskonałym ich uzupełnieniem. Wyniki konkursu zostały właśnie ogłoszone, a teraz czekamy na kontakt z organizatorem, by ustalić sposób przekazania nagród. Mamy nadzieję, że nowe pozycje będą do dyspozycji czytelników przed końcem roku - dodaje dyrektor Trójczak.

Konkurs "Przerwa na wspólne czytanie" Kinder Mleczna Kanapka to jeden z pomysłów na promocję czytelnictwa i wsparcie bibliotek lokalnych. Jego autorzy przypominają, że czytanie rozwija język dziecka i jego wyobraźnię, a także uczy empatii i pozytywnych zachowań, a wspólne czytanie pogłębia relację rodzica z dzieckiem, sprzyja budowaniu bliskości i umożliwia twórcze spędzanie wolnego czasu.


(fot. organizatorzy)

© 2009-2018 ias24.eu.