Sobota, 17 Marca 2018
Informacje

Urząd Miejski w Modliborzycach
ul. J. Piłsudskiego 63
23-310 Modliborzyce
tel 15 8715 079
fax 15 8717 102
www.modliborzyce.pl
sekretariat@modliborzyce.pl
Newsletter

Modliborzyce: "Senior-Wigor" prawie gotowy

2015-12-18 12:20:33

Dzienny Dom "Senior-Wigor" czeka już tylko na wyposażenie. W czwartek 17 grudnia odbył się odbiór techniczny robót remontowo-budowlanych, a pierwsi pensjonariusze wprowadzą się do nowej placówki przed końcem roku.

Dom dla seniorów powstał na bazie budynku byłej plebanii. Obiekt został docieplony, ma nowe okna i drzwi, podłogi i sufity, a także wszystkie instalacje. Ponadto dach na budynku został wyremontowany a do obiektu prowadzą nowe schody zewnętrzne i podjazd dla niepełnosprawnych. Koszt tej inwestycji to ponad 350 tysięcy złotych, a na wyposażenie zostaną przeznaczone kolejne 54 tysiące.

Samorząd ma już wybrane oferty na dostawę i montaż mebli, urządzeń kuchennych, sprzętu rehabilitacyjnego, komputerowego i audiowizualnego oraz innych elementów wyposażenia. - Wszystko będzie sukcesywnie dostarczane w najbliższych dniach, tak by jeszcze w grudniu nowa placówka była gotowa na przyjęcie seniorów - zapewnia burmistrz Modliborzyc Witold Kowalik:


Pobierz

Będzie to jedna z zaledwie siedmiu takich placówek w regionie, które powstają w ramach rządowego programu "Senior-Wigor". Znaczną część pieniędzy na jej utworzenie gmina otrzyma z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Resztę dołożą samorząd i Caritas Diecezji Sandomierskiej.

Jednocześnie trwa nabór chętnych do domu "Senior-Wigor". W nowej placówce starsi mieszkańcy gminy będą mogli aktywnie spędzać wolny czas, korzystać z zajęć ruchowych, a także uzyskać pomoc w wykonywaniu codziennych czynności.

Szczegółowe informacje w tej sprawie można uzyskać osobiście w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Modliborzycach lub telefonicznie pod numerem: 15 87 15 108.


(fot. UM w Modliborzycach)

© 2009-2018 ias24.eu.