Środa, 23 Maja 2018
Informacje

Urząd Miejski w Modliborzycach
ul. J. Piłsudskiego 63
23-310 Modliborzyce
tel 15 8715 079
fax 15 8717 102
www.modliborzyce.pl
sekretariat@modliborzyce.pl
Newsletter

Modliborzyce: Patryk Dąbek wśród najlepszych

2017-11-07 19:09:24

Uczeń trzeciej klasy Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół w Modliborzycach Patryk Dąbek wśród stypendystów Prezesa Rady Ministrów.

237 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego odebrało nagrody we wtorek 7 listopada w Lublinie z rąk wojewody Przemysława Czarnka i Lubelskiej Kurator Oświaty Teresy Misiuk.

Takie wyróżnienia są przyznawane uczniom, którzy mają najwyższą średnią w szkole, wzorową lub bardzo dobrą ocenę z zachowania, a także wykazują się szczególnymi uzdolnieniami w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, w której uzyskują bardzo dobre wyniki, a w innych - co najmniej dobre.

Patryk Dąbek w ubiegłym roku szkolnym miał średnią 5,2, był finalistą kilku olimpiad i konkursów nawet rangi okręgowej, a oprócz tego angażuje się w wiele inicjatyw szkolnych. - Aktywnie działa m.in. w kole wolontariackim, a także bierze udział w innych wydarzeniach. Na przykład w najbliższy piątek odbędzie się uroczystość nadania imienia naszej szkole podstawowej, a Patryk, choć jest licealistą, jest jednym z filarów przygotowywanej z tej okazji akademii - chwali swojego ucznia dyrektor ZS w Modliborzycach Wiesław Dyjach. To on towarzyszył Patrykowi Dąbkowi podczas piątkowej uroczystości w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim.

© 2009-2018 ias24.eu.