Czwartek, 17 Stycznia 2019

Informacje

Urząd Miejski w Modliborzycach
ul. J. Piłsudskiego 63
23-310 Modliborzyce
tel 15 8715 079
fax 15 8717 102
www.modliborzyce.pl
sekretariat@modliborzyce.pl
Newsletter

Modliborzyce: O krok od finału

2018-04-14 06:52:41

Zaledwie kilku sekund zabrakło młodym piłkarkom z Zespołu Szkół w Modliborzycach, by zagrać w krajowym finale tegorocznego Turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku".

Wydarzenia z turnieju wojewódzkiego, który odbył się w piątek 13 kwietnia w Międzyrzecu Podlaskim, swoją dramaturgią mogłyby - z zachowaniem proporcji - konkurować nawet ze środowym ćwierćfinałem Ligi Mistrzów między drużynami z Madrytu i Turynu.

- Wygrywaliśmy wszystko co mieliśmy do wygrania, a w ostatnim spotkaniu z Bystrzejowicami do ostatnich sekund prowadziliśmy 2:1. Rzutem na taśmę rywalkom udało się jednak strzelić gola na remis i o tym która z drużyn wygra finał wojewódzki decydowały rzuty karne, w których musieliśmy uznać wyższość przeciwnika - relacjonuje w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową opiekun ekipy U-12 z Modliborzyc Tomasz Nalepa.

W fazie grupowej jego podopieczne najpierw pokonały 4:0 "Gwiazdeczki" Dorohusk, potem wygrały 2:0 z "Dublerem" Opole Lubelskie i na koniec zwyciężyły w meczu ze Szkołą Podstawową z Milanowa 1:0. Po wyjściu z grupy z pierwszego miejsca dziewczęta z Modliborzyc wylosowały ekipę z Wisznic, ale... z nią nie zagrały, ponieważ rywalki pewne, że nie awansują dalej wyjechały z turnieju. Ostatecznie podopieczne Tomasza Nalepy zmierzyły się z Hutą Dąbrową. W regulaminowym czasie gry był remis i o awansie do półfinału decydowała seria aż... 12 rzutów karnych, które lepiej wykonywały piłkarki z Modliborzyc. Półfinał to potyczka z Wólką Panieńską, uznawaną przez wielu obserwatorów za "czarnego konia" piątkowego turnieju. Niespodziewanie ten mecz zakończył się łatwym zwycięstwem 3:0 i kwalifikacją do, jak się potem okazało, przegranego w dramatycznych okolicznościach finału.

Drużyna z Modliborzyc zagrała w składzie: Ada Kapusta, Aleksandra Jocek, Kamila Kędziora, Agata Zarzeczna, Patrycja Zioło, Agata Pikula, Magdalena Mazur, Kinga Spryszak i Gabriela Kawęcka, która została wybrana najlepszą zawodniczką piątkowego turnieju.

© 2009-2019 ias24.eu.